Interwencjonizm czyli władza a rynek

Murray Newton Rothbard Wydawnictwo: Fijorr Publishing biznes, finanse
Power and Market
978-83-89812-38-4
Rafał Rudowski
Fijorr Publishing
wolny rynek liberalizm gospodarczy wolność gospodarcza interwencjonizm gospodarka planowana
Power and Market
biznes, finanse
978-83-89812-38-4
Rafał Rudowski

Rothbard trafnie i dokładnie opisuje wpływ metod interwencjonistycznych stosowanych przez władzę na gospodarkę. Jest to jednocześnie powodem dlaczego ominąłem spory kawałek książki - czyta się to dosyć długo i nudno. Rothbard jest również dla mnie zbyt radykalny - jest czystym anarchokapitalistą. Może kiedyś powrócę do jego twórczości.

Zanim zacząłem czytać Rothbarda, byłem sceptycznie nastawiony do jego postaci głównie ze względu na radykalizm, jakim obarczają go różne środowiska. Ta książka jest już szóstą pozycją "Austriaka" którą miałem okazję przeczytać i z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że z tego zbioru jest jego najlepszą. Jest to czysta rozrywka intelektualna, ponieważ tak dogłębnej analizy...

• Ekonomia
  • Chcę w prezencie
  • Libertarianizm
  • Xyz
  • Nauki ekonomiczne
  • Polityka

Dodaj cytat z książki Interwencjonizm czyli władza a rynek