Casanova

Okładka książki Casanova
Alain Buisine Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Biografie znane i nieznane biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Krystyna Szeżyńska-Maćkowiak
casanova pamiętniki uwodziciel

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Były momenty że zastanawiałem się czy chce dalej czytać te biografię, ale na szczęście nie uległem tym pokusom, bo książka mniej więcej od połowy wchłonęła mnie doprawdy mocno. Postać Casanovy ukazana na kartach tej książki jest wielowymiarowa. Autor nie ukrywa kim był w młodości ze szczegółami opisując jego kolejne historie erotyczne kończące się często kolejnymi chorobami wenerycznymi. Ale dużo miejsca poświęca tez temu kim był poza tym, ze był przede wszystkim awanturnikiem i obieżyświatem, zatem lista jego umiejętności i uzdolnień jest naprawdę długa: od znajomosci okultyzmu i magii poprzez wiedzę historyczną, filozofię, literaturę, aż po zdolności dyplomatyczne i szpiegowskie. W ciągu swojego długiego życia zobaczył pół Europy co w czasach dyliżansu było nie lada wyczynem i poznał wiele znakomitości ówczesnego świata by
Wymienić Woltera, Fryderyka II czy Katarzynę Wielką. Muszę na koniec przyznać ze to co w książce bardzo mi się podoba to sympatia autora do swojego bohatera. Polecam!

Dodaj cytat z książki Casanova