Jak kapitalizm zbudował Amerykę

Thomas DiLorenzo Wydawnictwo: Fundacja PAFERE, Prohibita biznes, finanse
How Capitalism Saved America: The Untold History of Our Country, From the Pilgrims to the Present
978-83-61344-19-3
Rafał Rudowski
Fundacja PAFERE, Prohibita
kapitalizm usa gospodarka ekonomia wolność dobrobyt praca klasa robotnicza historia gospodarcza
biznes, finanse
978-83-61344-19-3
Rafał Rudowski

No cóż, muszę niestety skonstatować, że podobne prace, jeśli chodzi o zwięzłość i ogólnikowość argumentów, mogą nie przekonać ludzi, którzy z podejrzeniem patrzą na aksjomat stwierdzający po prostu, że każdy człowiek będzie efektywniej wydawał własne pieniądze niż ktokolwiek inny cudze. Właśnie na tym argumencie opiera się ów wywód, jednakże sposób przekazania myśli, pomimo...

Pozycją tą zainteresowałem się bardziej, gdy dowiedziałem się, że autor jest członkiem Mises Institute. Jest ona bardzo krótkim przedstawieniem czym jest kapitalizm z punktu widzenia wolnorynkowców. Ja bym ją sklasyfikował bardziej dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ekonomią wolnorynkową. Dla bardziej obeznanych nie wniesie raczej niczego nowego.

Książka...

• Ekonomia