75. rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau


Dziś mija 75. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz. Literatura obfituje w dzieła stanowiące wyrazy pamięci o ofiarach i świadectwa okrucieństwa tamtych czasów. Sięgnijmy więc po kilka cytatów z książek traktujących o Holocauście i obozach, w których traciły życie miliony ludzi. Czytając te słowa, nie pozwolimy zapomnieć o przeszłości.
Zobacz pełną treśćLista wypowiedzi [25]



Warto aby kazdy kto chce siegnac po ksiazki w rodzaju "Tatuazysty z Auschwitz"-zamiast po wspomnienia samych wiezniow-,przeczytal wywiad z Piotrem Cywińskim, dyrektorem Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.Wywiad zamieszczony w "Dzienniku Baltyckim" pod tytulem "Czarny Disneyland,czyli moda na fikcję z Auschwitz" z 27 stycznia 2020 roku.

Dodałabym jeszcze następujące książki
- Człowiek w poszukiwaniu sensu
- Dobranoc, Auschwitz. Reportaż o byłych więźniach
Zacznę od trochę wytartego frazesu, że nie istnieją słowa, które mogłyby opisać to, czym był Holocaust. Auschwitz-Birkenau zajmuje w tym pojęciu centralne miejsce, bo jest najlepiej zachowanym pomnikiem tamtych wydarzeń; bo przez to miejsce przeszło setki tysięcy ludzi pozbawionych godności i prawa do obrony, szli po swojej ostatniej ścieżce, zapomniani i pozostawieni na...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post