Napisz swoją powieść historyczną – wygraj książkę „Niespokojne lata”.

Początek XX wieku. Eleonora ma wszystko, czego może pragnąć dziewczyna w przedwojennym Krakowie. Uroda, pewność siebie i piękne stroje wyróżniają ją spośród młodych kobiet na balach i przyjęciach. Zwraca uwagę mężczyzn. Przystojny hrabia Julian nie może oderwać od niej wzroku. To wszystko jednak jej nie wystarcza. Eleonora chce więcej. Marzy o tym, aby być niezależna. Młodość i energia napędzają ją do działania. W czasach, gdy szczytem odwagi i wolności kobiety jest palenie papierosów, czy jazda na rowerze, ona słucha wykładów uniwersyteckich i walczy o samodzielność. Pociąga ją nowy ruch feministyczny, o którym zaczyna się robić coraz głośniej. Barwna, porywająca historia poszukiwania szczęścia i spełnienia w świecie jasno określonych zasad oraz ciasnych konwenansów. Miłość, która wzmacnia się we wspólnym dążeniu do przełamania hipokryzji i niesprawiedliwych ograniczeń.
Powieści historyczne mają wielu swoich fanów. Czytając je, przenosimy się do różnych okresów i państw. Gdybyście mieli napisać swoją książkę, to na jaką epokę byście się zdecydowali? Średniowieczna Barcelona, Starożytna Grecja, a może Polska Mieszka I? Puśćcie wodze fantazji i podzielcie się swoimi pomysłami.
Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.
Nagrody
Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Niespokojne lata
Regulamin
- Konkurs trwa 15 - 21 kwietnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
- Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
- Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
- Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
- Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
- Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu MANDO. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
- Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
Lista wypowiedzi [65]


Niespokojne lata

Od jakiegoś czasu zajmuję się tańcem dworskim i bywam często na zamkach,przenosząc się w klimat średniowiecza. Dlatego na akcję książki wybrałabym Polskę Mieszka I. Kobiety w tamtych czasach nosiły piękne suknie i prowadziły proste,skromne życie. Odpowiada mi "klimat" tamtych czasów: cudowna muzyka,spotkania przy ognisku z prostą,ale smaczną strawą,wesołe i skoczne tańce no...
więcej
Alice i John wiedli pozornie spokojne On był marynarzem i co jakiś czas wyruszał w dalekie rejsy po świecie.Jego ukochany statek "Barcelona był traktowany jak najcenniejszy skarb.Było to jego morskie dziecko czasem cenione przez niego bardziej niż własna żona i dzieci,których dorobili się troje.
Podczas jednej z dalekich podróży kapitan statku zauważył coś ciekawego pod...

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

Odkąd byłam dzieckiem fascynowało mnie dworskie życie. Wyobrażałam sobie piękne stroje, wystawne bale, konne przejażdżki i służbę gotową spełnić każdą zachciankę. Z biegiem lat dowiedziałam się, że życie w pałacu nie jest bajką, a piękne mury skrywają intrygi, oszustwa oraz okrutne zbrodnie. Na dworze każdy kłamie, a przetrwać mogą tylko najsprytniejsi i najbezwzględniejsi....
więcej
To może Starożytna Grecja i to jej początki, bo ja wiem Grecja Archaiczna. Ja generalnie interesuje się językami i wiem, że od pokoleń, czyli od momentu odkrycia zagadką jest greckie pismo Linearne typu B, gdzie typu A udało się rozszyfrować. I tak kto wie może udało by mi się napisać powieść dziejącą się w tamtych czasach, gdzie tabliczki gliniane z tym pismem zagadką...
więcej
Moja powieść osadzona byłaby w USA i stanowiła przekrój przez cały wiek XX. Śledziłaby losy dziadka, ojca, syna i wnuka.
Jest rok 1912. Oto Peter Smith, ubogi Anglik z wielkimi nadziejami na przyszłość wsiada na Titanica i cudem unika śmierci. Przybywa do Nowego Jorku i ciężko pracuje, by spełnić marzenia o domu w Ameryce.
Mamy rok 1941. Syn Petera, Paul właśnie przeniósł...

Zielone liście, dzikie lasy z wydeptanymi ścieżkami, przejrzyste strumienie, do tego obowiązkowa jazda na koniu, spanie pod rozgwieżdżonym niebem i iskry trzaskające z ogniska.
Wyższość treści nad formą.
Prawdziwe życie w zgodzie z rytmem przyrody czyli średniowiecze jakie mi się marzy.
Może podkoloryzowane, ale jakże tresciwe w wolność i prawdę.
On byłby rycerzem, a jakże!...

Moja powieść odbywała się w latach 1945-1947 w Polsce, dlatego że klimat czasów powojennych, w którym wciąż odbywają się ataki na żołnierzy AK jest dosyć ekscytujący. Ukrywanie się Polskich bohaterów w ruinach miast, świeżo odbudowywanych przez powracających mieszkańców. Myślę, iż by się wkradł wątek miłosny łączący obie "zwaśnione strony". Sama otoczka tamtych lat jest...
więcej
Odkąd zapoznałam się z twórczością Konstandinosa Kawafisa zostałam przez niego zarażona miłością do czasów starożytnych. Chciałabym pokazać życie tego niesamowitego poety – a więc wiek XIX i XX. Problemy, z którymi się zmagał i warunki, w jakich żył. Prowadziłabym jednak dwutorową narrację, tak by oprócz jego życia pokazać także wydarzenia, o których pisał. Orbitowałabym...
więcej