rozwiń zwiń

forum Oficjalne Konkursy

Napisz swoją powieść historyczną – wygraj książkę „Niespokojne lata”.

LubimyCzytać
utworzył 15.04.2020 o 12:37

Początek XX wieku. Eleonora ma wszystko, czego może pragnąć dziewczyna w przedwojennym Krakowie. Uroda, pewność siebie i piękne stroje wyróżniają ją spośród młodych kobiet na balach i przyjęciach. Zwraca uwagę mężczyzn. Przystojny hrabia Julian nie może oderwać od niej wzroku. To wszystko jednak jej nie wystarcza. Eleonora chce więcej. Marzy o tym, aby być niezależna. Młodość i energia napędzają ją do działania. W czasach, gdy szczytem odwagi i wolności kobiety jest palenie papierosów, czy jazda na rowerze, ona słucha wykładów uniwersyteckich i walczy o samodzielność. Pociąga ją nowy ruch feministyczny, o którym zaczyna się robić coraz głośniej. Barwna, porywająca historia poszukiwania szczęścia i spełnienia w świecie jasno określonych zasad oraz ciasnych konwenansów. Miłość, która wzmacnia się we wspólnym dążeniu do przełamania hipokryzji i niesprawiedliwych ograniczeń.

Powieści historyczne mają wielu swoich fanów. Czytając je, przenosimy się do różnych okresów i państw. Gdybyście mieli napisać swoją książkę, to na jaką epokę byście się zdecydowali? Średniowieczna Barcelona, Starożytna Grecja, a może Polska Mieszka I? Puśćcie wodze fantazji i podzielcie się swoimi pomysłami.



Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Niespokojne lata - Jacek Skowroński
Niespokojne lata

Autor : Wiktoria Gische

Początek XX wieku. Eleonora ma wszystko, czego może pragnąć dziewczyna w przedwojennym Krakowie. Uroda, pewność siebie i piękne stroje wyróżniają ją spośród młodych kobiet na balach i przyjęciach. Zwraca uwagę mężczyzn. Przystojny hrabia Julian nie może oderwać od niej wzroku. To wszystko jednak jej nie wystarcza. Eleonora chce więcej. Marzy o tym, aby być niezależna. Młodość i energia napędzają ją do działania. W czasach, gdy szczytem odwagi i wolności kobiety jest palenie papierosów, czy jazda na rowerze, ona słucha wykładów uniwersyteckich i walczy o samodzielność. Pociąga ją nowy ruch feministyczny, o którym zaczyna się robić coraz głośniej. Barwna, porywająca historia poszukiwania szczęścia i spełnienia w świecie jasno określonych zasad oraz ciasnych konwenansów. Miłość, która wzmacnia się we wspólnym dążeniu do przełamania hipokryzji i niesprawiedliwych ograniczeń. Bale, hazard, opium, seanse spirytystyczne, wiece sufrażystek. I wielka wojna, która zmienia wszystko.

Regulamin
  • Konkurs trwa 15 - 21 kwietnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu MANDO. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [65]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
Anna 17.04.2020 17:06
Czytelniczka

Przeniosłabym się w lata 20 XX wieku do Paryża. Mogłabym cieszyć się towarzystwem i cudownymi utworami Fitzgeralda. Mogłabym słuchać wywodów i ciekawych opowieści o pięknie życia Hemingwaya. Mogłabym również oglądać tworzenie obrazów przez Picassa, zainspirowanych wszystkimi niesamowitymi zdarzeniami wokół jego osoby. Coś pięknego i coś tak bardzo przeze mnie wymarzonego...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Gosia 17.04.2020 12:58
Czytelnik

Ja uwielbiam XX-lecie międzywojenne i myślę, że to właśnie w tych czasach, gdy wszystko było znacznie bardziej skomplikowane, ale przez to przez ludzi zdecydowanie bardziej doceniane, osadziłabym akcję mojej powieści.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
KailaaMoor 17.04.2020 09:17
Czytelniczka

Początek akcji - 1000 rok - ziemie polskie
Mieszko I, ze względów politycznych i by zapewnić bezpieczeństwo swojemu ludowi, przyjął chrzest siebie i całego "narodu". Początek akcji mojej powieści historycznej datowany jest na kilka lat później. Chrzest Mieszka I był dopiero początkiem. Dalej nadeszła chrystianizacja ziem, a za tym konieczność przekonania tłumów zabobonnych...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
czarna-porzeczka 16.04.2020 21:22
Czytelnik

Średniowiecze, tereny dzisiejszej Polski. Gdzieś między wioskami ciągną się kilometry gęstych, dzikich lasów. Nad jedną z licznych rzek, na skraju najbardziej mrocznego odcinka puszczy jest jedno takie miejsce, które znają mieszkańcy wszystkich okolicznych wiosek. Wszyscy je znają i niemal wszyscy boją się o nim wspominać.

Chata obrośnięta dzikim winem, w ogrodzie nieznane...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Anksunamun 16.04.2020 14:38
Czytelnik

Moim wyborem byłby oczywiście starożytny Egipt – uwielbiam ten okres w historii i czytam nie tylko pozycje popularnonaukowe z zakresu tej tematyki, ale też powieści beletryzowane.
Starożytny Egipt bowiem fascynuje mnie już niemal od najmłodszych lat, od czasu, gdy jako małolata przeczytałam horror dla dzieci z serii „Szkoła przy Cmentarzu” pod tytułem „Jak polubić mumię”....

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
AliceVanDrew 16.04.2020 12:50
Czytelniczka

Odkąd zapoznałam się z twórczością Konstandinosa Kawafisa zostałam przez niego zarażona miłością do czasów starożytnych. Chciałabym pokazać życie tego niesamowitego poety – a więc wiek XIX i XX. Problemy, z którymi się zmagał i warunki, w jakich żył. Prowadziłabym jednak dwutorową narrację, tak by oprócz jego życia pokazać także wydarzenia, o których pisał. Orbitowałabym...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Grzechuczyta 16.04.2020 07:47
Czytelnik

Moja powieść odbywała się w latach 1945-1947 w Polsce, dlatego że klimat czasów powojennych, w którym wciąż odbywają się ataki na żołnierzy AK jest dosyć ekscytujący. Ukrywanie się Polskich bohaterów w ruinach miast, świeżo odbudowywanych przez powracających mieszkańców. Myślę, iż by się wkradł wątek miłosny łączący obie "zwaśnione strony". Sama otoczka tamtych lat jest...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Mili 15.04.2020 22:13
Czytelniczka

Zielone liście, dzikie lasy z wydeptanymi ścieżkami, przejrzyste strumienie, do tego obowiązkowa jazda na koniu, spanie pod rozgwieżdżonym niebem i iskry trzaskające z ogniska.
Wyższość treści nad formą.
Prawdziwe życie w zgodzie z rytmem przyrody czyli średniowiecze jakie mi się marzy.
Może podkoloryzowane, ale jakże tresciwe w wolność i prawdę.
On byłby rycerzem, a jakże!...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Anne_Joy 15.04.2020 20:57
Czytelniczka

Moja powieść osadzona byłaby w USA i stanowiła przekrój przez cały wiek XX. Śledziłaby losy dziadka, ojca, syna i wnuka.
Jest rok 1912. Oto Peter Smith, ubogi Anglik z wielkimi nadziejami na przyszłość wsiada na Titanica i cudem unika śmierci. Przybywa do Nowego Jorku i ciężko pracuje, by spełnić marzenia o domu w Ameryce.
Mamy rok 1941. Syn Petera, Paul właśnie przeniósł...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Edyta76 Sawicka 15.04.2020 19:55
Czytelniczka

To może Starożytna Grecja i to jej początki, bo ja wiem Grecja Archaiczna. Ja generalnie interesuje się językami i wiem, że od pokoleń, czyli od momentu odkrycia zagadką jest greckie pismo Linearne typu B, gdzie typu A udało się rozszyfrować. I tak kto wie może udało by mi się napisać powieść dziejącą się w tamtych czasach, gdzie tabliczki gliniane z tym pismem zagadką...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej