forum Oficjalne Konkursy

Najstraszniejsze miejsca – wygraj książkę „Gałęziste”.

LubimyCzytać
utworzył 18.12.2019 o 12:25

Nie wierz w nic, co widzisz, słyszysz… i w co do tej pory wierzyłeś. Jest taki dom, w którym nie chciałbyś spędzić nocy. Z jakiegoś powodu ciemność w nim jest inna. Jeszcze bardziej złowroga niż gdziekolwiek indziej. Jest takie jezioro, w którym mieszkają nieumarli. Ich przewaga nad Tobą jest prosta – oni nie potrzebują nabierać powietrza. Jest taki demon, o którym wolałbyś nie wiedzieć. Niematerialne uosobienie zła, przed którym nie sposób uciec. Jest takie miejsce, w którym znajdziesz ten dom. Miejsce, które skrywa też to jezioro, miejsce, w którym ten demon był od zawsze. To las. Las, w którym za nic w świecie nie chciałbyś się zgubić. Kiedy już raz do niego wejdziesz, nie pozwoli Ci wyjść. Jest taka historia, której nie chciałbyś poznać. Opowieść, która Cię zaintryguje, zaskoczy i przerazi do szpiku kości. Powieść grozy na baśniowych ziemiach Suwalszczyzny, z zaskakującym zakończeniem godnym mistrzów gatunku. Odważysz się?

Czy znacie takie miejsce, obok którego nie możecie przejść bez wzdrygnięcia się lub poczucia, że zaraz zdarzy się coś strasznego? A może kiedyś doszło tam do jakiś upiornych wydarzeń. Opiszcie jedno miejsce, które zawsze sprawia, że macie dreszcze na plecach.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Gałęziste. Wydanie poprawione, ilustrowane. - Jacek Skowroński
Gałęziste. Wydanie poprawione, ilustrowane.

Autor : Artur Urbanowicz

Nie wierz w nic, co widzisz, słyszysz... i w co do tej pory wierzyłeś... Jest taki dom, w którym nie chciałbyś spędzić nocy. Z jakiegoś powodu ciemność w nim jest inna. Jeszcze bardziej złowroga niż gdziekolwiek indziej... Jest takie jezioro, w którym mieszkają nieumarli. Ich przewaga nad Tobą jest prosta – oni nie potrzebują nabierać powietrza... Jest taki demon, o istnieniu którego wolałbyś nie wiedzieć. Niematerialne uosobienie zła, przed którym nie sposób uciec... Jest takie miejsce, w którym mieści się ten dom. Miejsce, w sercu którego kryje się też to jezioro i w którym ten demon był od zawsze. To las. Las, w którym za nic w świecie nie chciałbyś się zgubić. Gdy już raz do niego wejdziesz, nie pozwoli Ci wyjść... Jest taka historia, której nie chciałbyś poznać. Opowieść, która Cię zaintryguje, zaskoczy i przerazi do szpiku kości. Thriller na baśniowych ziemiach Suwalszczyzny. Odważysz się?

Regulamin
  • Konkurs trwa 18 - 24 grudnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - ______________. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [52]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
LubimyCzytać 31.01.2020 16:02
Administrator

Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Lucy
Karolina
Pat
Kamil
Graczkaktóragra

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
PonuryDziadyga 29.01.2020 20:25
Czytelnik

Miesiąc z okładem od zakończenia. Mamy rozumieć, że konkurs został anulowany?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
oivonka 30.01.2020 12:59
Czytelniczka

Dołączam się do Waszych przemyśleń i wiecie co? Aż mi się nie chce wiecej pisać... ☹

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Agnieszka Żelazna 22.01.2020 21:07
Czytelniczka

Cz jest jakaś szansa,że poznamy wyniki? ;-)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
magda622 18.01.2020 23:43
Czytelnik

Zamykam oczy, widzę ciemność, ciemność ta przemienia się w labirynty, Labirynty moich myśli. Przystaje i widzę pierwsze wspomnienie: huk , strzał, płaczę, idę dalej i dalej zatrzymuje się :krzyk, złość, znowu płacze. Jedyne co wiem, że nie lubię tu przebywać, tu jest strasznie. Gdzie jestem ? Otwieram oczy i wiem, że boje się tam wracać , to najskrytsze miejsce w mojej...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
asiulka19963 22.01.2020 11:18
Czytelniczka

Ten konkurs skończył się w grudniu :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Mili 28.12.2019 21:25
Czytelniczka

Ten konkurs już kiedyś był, co prawda ubrany w inne słowa, ale cel miał ten sam: opisanie strasznego miejsca.
Prace konkursowe też się powielają. Użytkownicy serwują odgrzewane kotlety.
Niestety, nie pierwszy raz :(

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 24.12.2019 23:59
Administrator

Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Graczkaktóragra 24.12.2019 23:50
Czytelniczka

W 1708 roku mieszkańcy Gdańska zaczęli się uskarżać na nawiedzające ich omeny. Doktor Gottwald w swoich dziennikach pisze, że:

„ (...) wielu ludzi było targanych strachem, od którego nie można było uciec (…). Właściwym będzie wspomnieć o niezwyczajnych znakach (...) Jednym z nich była niezwykła ilość pająków, która pojawiła się w mieście (...) – od jednego z wiejskich...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Chris 24.12.2019 23:05
Bibliotekarz

Stodoła.

Gdzie za dnia panuje stale półmrok, rozświetlany tylko promykami słońca wpadającymi przez szpary pomiędzy deskami tworzącymi ściany.

Gdzie powietrze przepełnione jest pyłem i kurzem powodującym, że oddychanie staje się nieprzyjemną koniecznością.

Gdzie z dachu pokrytego strzechą spadają czasem na głowę owady, które boleśnie kąsają.

Gdzie pod zwałami wysuszonej...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Kamil 24.12.2019 21:21
Czytelnik

Olsztyńskie Kortowo obecnie kojarzy się przede wszystkim z uniwersyteckim kampusem, jednak należy pamiętać, że duża część nadal istniejących tam budynków pochodzi jeszcze z czasów przedwojennych, kiedy znajdował tam się najpierw szpital dla obłąkanych, a później - wojskowy lazaret. Są to miejsca szczególnie naznaczone złą sławą, bowiem nie tylko nazistowscy pseudonaukowcy...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
MrCoon 24.12.2019 21:03
Czytelnik

Każdy dobry uczynek niesie za sobą kolejne. Magiczny krąg.
Kiedyś z utęsknieniem czekałem na niespodziewanego gościa, dla którego zgodnie z tradycją, co roku przygotowywane było dodatkowe nakrycie. I nikt nie przychodził. Pomyślałam, że trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. Chodziłem wtedy jeszcze do podstawówki. W wigilie, mama miała sposób, żebym nie kręcił się po kuchni i...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Reklama
zgłoś błąd