Najnowsze artykuły
- ArtykułySą osoby, którym dopiero zbrodnia przynosi ukojenie – Janne Aagaard o „Morderstwach nad Bałtykiem”Anna Sierant1
- ArtykułyPoznańskie święto kryminału. Nadchodzi Festiwal GrandaLubimyCzytać1
- ArtykułyFestiwal Literatury Azjatyckiej w Warszawie – listopadowe wydarzenie pełne kulturalnych atrakcjiLubimyCzytać4
- ArtykułyZmarł jeden z najważniejszych arabskich pisarzy. Mówił o sobie jako o „Palestyńczyku z wyboru”Anna Sierant2
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Corinna Milborn
1
6,5/10
Pisze książki: reportaż
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,5/10średnia ocena książek autora
803 przeczytało książki autora
626 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Przełamać tabu
Waris Dirie, Corinna Milborn
Cykl: Waris Dirie (tom 3)
6,5 z 490 ocen
1404 czytelników 39 opinii
2010
Najnowsze opinie o książkach autora
Przełamać tabu Waris Dirie
6,5
Jest to naprawdę ciężka książka. Porusza bardzo poważny temat, jakim jest obrzezanie kobiet. Waris Dirie sama przechodziła przez ten brutalny rytuał i teraz chce sprawić, żeby został on całkowicie zabroniony.
Jest to niesamowite, ponieważ gdyby nie ona nikt nie zwracałby na to uwagi. Kobiety często boja się o tym mówić i właśnie to uświadamia nam Waris. Sama przełamuje ten temat tabu i wypowiada się o okaleczaniu kobiet. To niesamowite, co ta kobieta robi. Jednak nadal jest dużo do zrobienia i właśnie ta książka nam to pokazuje.
Przyznaję, ciężko mi się czytało tę książkę. Porusza bardzo poważny temat i nie jest ona przeznaczona dla dzieci czy nastolatków. Przede wszystkim dorośli powinni zainteresować się tę pozycją, ponieważ pozwoli nam ona otworzyć się bardziej na świat, zobaczyć inny punkt widzenia.
Przełamać tabu Waris Dirie
6,5
Książkę "Przełamać tabu" można w zasadzie określić jednym zdaniem: Problem obrzezania kobiet dotyczy również państw europejskich! Autorka, czyli Waris Dirie w swojej pierwszej książce "Kwiat pustyni" opowiedziała swoją własną historię, jak została skrzywdzona przez rodzinę poprzez drastyczne obrzezanie i jakie to są tego konsekwencje dla każdej kobiety. Do tej pory myślałam, że dotyczy to tylko krajów Afrykańskich, ale jak się okazało byłam w błędzie, ponieważ w Europie nadal dochodzi do obrzezania dziewczynek czy kobiet, jako część dziedzictwa kulturowego i nawet jeśli któreś państwo wprowadziło przepisy prawne zakazujące tego procederu to mamy niewiele przypadków, gdzie odbyły się procesy skazujące, czy to rodziców obrzezanych dziewcząt, czy osób, które tego dokonały. To było moje trzecie spotkanie z tą autorką i niestety póki co najsłabsze, ale jednocześnie na obronę tej książki muszę powiedzieć, że spodziewałam się książki podobnej do poprzednich dwóch, a otrzymałam bardziej reportaż, czy monografię procedury obrzezania kobiet w Europie, która w skróconej wersji byłaby idealna jako wykład podczas konferencji dotyczącej praw kobiet, praw człowieka, czy konferencji lekarskiej, aby nauczyć lekarzy, pielęgniarki jak postępować z ofiarami obrzezania i ich rodzinami, ale jako pozycja książkowa niestety była momentami nudnawa.