Bajki terapeutyczne

Maria Molicka Wydawnictwo: Media Rodzina bajki
Media Rodzina
bajki

Na półkach: , , , , ,

Ciesze się, że ta pozycja wpadła mi w ręce. Polecam wszystkim, którzy mają dzieci. Na początku książki wytłumaczone jest, jaka role pelnią bajki terapeutyczne dla dziecka oraz opisano czym jest lęk i jak go niwelować za pomocą niniejszych opowiadań. Myślę, że dorosłym również się spodoba. Szczególnie zapadła mi w pamięć bajka, gdzie występowała burza, tęcza, wiatr i chmurka ;)

Na półkach: , , , ,

Nie wiedziałam, że bajka ma taką moc!!! Z krótkiej, aczkolwiek wnikliwej części teoretycznej można się naprawdę sporo dowiedzieć. Dowiedziałam się chociażby tego, że bajką można dziecku pomóc, ale zdarzają się sytuacje kiedy można też i zaszkodzić, np. poprzez zbytnie upodobnienie głównego bohatera do małego czytelnika/słuchacza możemy osiągnąć odwrotny rezultat (dziecko...

Bardzo interesujące i pouczające teksty trafiające do małych odbiorców i ich dziecięcej wrażliwości. ☺

Na razie przeczytałam sama i niektóre bajki bardzo mi się podobały. Już wiem, że cześć bajek przeczytam mojej 3 letniej córeczce niedługo, a inne w przyszłości. Zatem książeczka zawita u nas na dłużej :) Polecam też innym rodzicom :)

Bajkoterapia - tak, jednak propozycje bajek w tej książce - nie, niektóre są arcyszczegółowe, przez co długie i momentami nudne.

rewelacyjne książki o bajkoterapii

Ogólnie - dobra książka, ale dla starszych dzieci (od 5 r.ż.). Dla młodszych dzieci te bajki są stanowczo za długie i zbyt trudne, niezrozumiałe. Książka jest opatrzona bardzo przydatnym wstępem, gdzie autorka opisuje i wyjaśnia, jak działają bajki terapeutyczne, w jaki sposób pomagają dziecku. Szkoda, że poruszony został tylko temat lęku. Brakuje mi innych tematów - np....

Bardzo fajne terapio-bajki bardzo pomocna dla dzieci, które się boją ciemności, mają lęki przed śmiercią, separacji od matki, zabiegiem chirurgicznym, wyśmianiem, kompromitacją itd. Oprócz bajek podoba mi się też to, że przedmowa i jeden rozdział jest poświęcony dla rodziców i opisane są cechy charakterystyczne dla wszystkich bajek.
Polecam wszystkim rodzicom.

Maria Molicka jest psychologiem pracującym z dziećmi i młodzieżą oraz autorką wielu publikacji naukowych. Połączyła praktykę z teorią pisząc bajki terapeutyczne.
Książka Marii Molickiej to wyjątkowa pozycja na mojej tegorocznej liście. I nie znalazła się tu przypadkiem. Chciałam wspomóc się jedną z bajek w związku z pójściem córki do żłobka.
W początkowych rozdziałach...

Bardzo ciekawy pomysł, bajko-terapia. Do mnie jak najbardziej przemawia. Czego dzieci najwięcej słuchają jak nie bajek, z jakimi postaciami się utożsamiają jak nie z bajkowymi. W tak prostych, magicznych słowach przedstawione te najtrudniejsze problemy.
Pozycja jak najbardziej pomocna w pracy.
Chętnie będę sięgać po bajki terapeutyczne.

• Psychologia
  • Audiobooki
  • Chcę w prezencie
  • Moje książki
  • Książki z dzieciństwa

Dodaj cytat z książki Bajki terapeutyczne