Najnowsze artykuły
- ArtykułyDlaczego warto przeczytać książkę „Dżin” Marcina Mortki? Oto 5 powodów!LubimyCzytać2
- ArtykułyPosłuchaj, to do ciebie! „Plac Senacki 6PM” Vincenta V. Severskiego po raz pierwszy jako słuchowiskoBartek Czartoryski1
- ArtykułyJesienne Targi Książki w Warszawie już w ten weekendLubimyCzytać3
- ArtykułyCzas na zmiany: książki o klimacie i przyszłości ZiemiAnna Sierant11
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Guglielmo Spirito
1
8,0/10
Pisze książki: religia
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
8,0/10średnia ocena książek autora
1 przeczytało książki autora
2 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Aniołowie w tradycji franciszkańskiej Guglielmo Spirito
8,0
Książka wprowadza w świat aniołów, czyli „bytów niewidzialnych”, dla chrześcijan bardzo ważnych, aczkolwiek od lat traktowanych po macoszemu, zapomnianych we współczesnym świecie. Autor odwołuje się autorytetów Kościoła, m.in. kardynała Ratzingera (czyli papieża Benedykta XVI) podkreślających szczególną rolę aniołów w życiu człowieka.
Możemy zapoznać się z bogatą historią ich istnienia oraz relacjami między tymi „istotami duchowymi” a wieloma świętymi czy innymi znanymi osobami. Nie tylko potwierdzają funkcjonowanie aniołów, ale opowiadają bardzo interesujące historie dziejące się z ich udziałem. Autor rozpoczyna swoją opowieść od wyjaśnienia, kim są aniołowie oraz opowiada o własnym spotkaniu z nimi. Następnie przechodzi do zdarzenia z życia św. Franciszka, jakie dało początek właśnie franciszkańskiej refleksji o aniołach. Od tego czasu Święty z Asyżu, dzięki „serafińskim stygmatom”, stał się swego rodzaju patronem anielskim.
W książce można zapoznać się także z licznymi przykładami historii o aniołach zawartych w Biblii. A przegląd relacji wielkich ludzi obejmuje postacie od XIII wieku po współczesność, od św. Antoniego z Padwy po matkę Angelikę zmarłą w 2016 roku. Oprócz tego, co ciekawe, autor nie stroni od nawiązań do utworów pozornie niechrześcijańskich, wskazując, jak często aniołowie stawali się inspiracją dla wielu autorów. Koronnym przykładem są dzieła J.R.R. Tolkiena o stworzonym przez niego Śródziemiu.
Na pewno jest to wydawnictwo ciekawe dla niejednego, nie tylko chrześcijańskiego czytelnika interesującego się „bytami duchowymi”.
ZJ
źródło: www.szkolnyklubrecenzenta.pl