Zawodowo adwokat, wiodący specjalista w zakresie prawa rodzinnego.
Zwolenniczka holistycznego podejścia do każdego etapu życia człowieka, w tym do rozstania. Twórca nurtu prawno- psychologicznego sztuka rozstania. Z pasją dzieli się swoją wiedzą i nieustannie podejmuje działania, aby usprawnić proces rozwiązywania spraw związanych z rozstaniem. Szczególną uwagę poświęca prawom dzieci i ich sytuacji prawnej i życiowej w sytuacji rozstania rodziców.
Od wielu lat łączy wiedzę prawną i psychologiczną, którą cały czas poszerza m.in. poprzez studia podyplomowe, kursy, konferencje naukowe. Jest prekursorką w łączeniu konsultacji prawnych z „superwizjami” psychologicznymi – w zakresie prowadzonych przez nią spraw. Ta praktyka była bazą do powstania nurtu sztuka rozstania.
Wobec nowatorskich rozwiązań przez nią podejmowanych wielokrotnie doceniana i wyróżniana. Laureat w Konkursie Profesjonaliści FORBESA – zawody zaufania publicznego w kategorii ADWOKAT. Uczestniczyła w pracach legislacyjnych nad projektem ustawy Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy. Wygłaszała opinie na temat opieki naprzemiennej na posiedzeniach Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji w Senacie RP.
Autorka wielu publikacji, w tym „Dziecko w centrum w sytuacji rozstania rodziców”, wydanej przez Gdynia Rodzinna.http://sztukarozstania.com
Alienacja rodzicielska najczęściej wynika z konfliktu oraz z braków emocjonalnych rodziców. Alienator chce "ukarać" drugiego rodzica za pewn...
Alienacja rodzicielska najczęściej wynika z konfliktu oraz z braków emocjonalnych rodziców. Alienator chce "ukarać" drugiego rodzica za pewne zachowania czy zdarzenia. Do swoich rozgrywek wybiera bezbronną ofiarę, w osobie własnego dziecka".