rozwiń zwiń

Arkady
2016-01-01
2016-01-01
historia album sztuka

Czy obrazy potrafią powiedzieć więcej niż słowa? Album wydawnictwa ARKADY zatytułowany „Dzieje Polski w obrazach” dowodzi, że tak! Szczególnym kontekstem zostały obdarzone obrazy w tym monumentalnym dziele, ponieważ jest to kontekst jednoznacznie polski, skutecznie aspirujący do porywającego opisania i przedstawienia dziejów Polski, jako mówi sam tytuł. Album opatrzony komentarzem Piotra Marczaka stanowi zatem ambitną próbę zobrazowania historii niejasnej, ale i doniosłej, często trudnej, pełnej martyrologii i zwrotów dziejowych. Historii mojej i Twojej, Polaku, naszej wspólnej.

Pełna recenzja książki, wraz ze zdjęciami na stronie:

Dodaj cytat z książki Dzieje Polski w obrazach