Najnowsze artykuły
- ArtykułyCzytamy w weekend. 20 września 2024LubimyCzytać286
- Artykuły„Niektórzy chcą postępować właściwie, a inni nie” – rozmowa z autorką powieści „Prawda czy wyzwanie”BarbaraDorosz2
- ArtykułyUwaga, konkurs! Do wygrania książki „Śnieżka musi umrzeć“ Nele NeuhausLubimyCzytać16
- ArtykułyKonkurs: Wygraj bilety na film „Rzeczy niezbędne” z Katarzyną Warnke i Dagmarą DomińczykLubimyCzytać5
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Michael Atiyeh
37
6,7/10
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.plhttp://m-atiyeh.deviantart.com/
6,7/10średnia ocena książek autora
246 przeczytało książki autora
346 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Assassin's Creed Valhalla. Zapomniane mity
Alexander Freed, Michael Atiyeh
6,5 z 13 ocen
22 czytelników 2 opinie
2023
Assassin's Creed Valhalla: Song of Glory
Michael Atiyeh, Cavan Scott
8,7 z 3 ocen
8 czytelników 1 opinia
2021
Predator vs Judge Dredd vs Aliens. Dziel i plącz
John Layman, Michael Atiyeh
6,6 z 24 ocen
31 czytelników 5 opinii
2019
Darth Vader i dziewiąty zamachowiec
Drew Geraci, Michael Atiyeh
7,0 z 35 ocen
52 czytelników 8 opinii
2018
Najnowsze opinie o książkach autora
Assassin's Creed Valhalla. Zapomniane mity Alexander Freed
6,5
POPKulturowy Kociołek:
Asasynowa oferta wydawnictwa Egmont powiększa się o kolejny tytuł. Tym razem jest to album Assassin’s Creed Valhalla: Zapomniane mity będący trzyczęściową (u nas dostępne jest wydanie zbiorcze) krótką serią stanowiącą komiksowy prequel DLC Świt Ragnaröku. Jest to więc pozycja kierowana raczej do graczy uwielbiających serię Ubisoftu.
Historia Assassin’s Creed Valhalla: Zapomniane mity rozpoczyna się w momencie, kiedy Thor, Baldr i Heimdall odkrywają ognistego olbrzyma na granicach Asgardu i postanawiają go zgładzić. Plan nie przebiega jednak tak, jak sobie wszyscy założyli i Baldr zostaje uwięziony w zawalonej jaskini. Od tego momentu zaczynamy śledzić jego losy, skupione na próbie wyjaśnienia i zażegnania wojennego zagrożenia ze strony ognistych gigantów. Na swojej drodze napotka on ponadto kilka postaci wprost z kart mitologii nordyckiej. Wydają się one wspierać go w jego misji. Do samego końca nie będzie jednak wiadomo czy można im w pełni zaufać.
Każdy, kto zetknął się z komiksami opartymi na growych pierwowzorach, doskonale wie, że w przeważającej większości przypadków stawiają one głównie na prostą dawkę rozrywki. Tak też jest w przypadku dzieła napisanego przez Alexandra Freeda. Scenarzysta od samego początku łączy tu wartką przygodę z widowiskowością i do tego dość luźno nawiązując do pewnych mitów mitologii nordyckiej. Historia o wiele bardziej powiązana jest z grą, stanowiąc swoistego rodzaju wstęp do wymienionego dodatku. Powiązania te są na tyle istotne, że raczej po album powinni sięgnąć gracze znający zarówno podstawkę, jak i rozszerzenie.
O ile do widowiskowości komiksu nie można mieć zastrzeżeń, to trudno nie zwrócić uwagi na jego pewne wady. Cała historia jest bardzo krótka (zaledwie 72 strony),nie ma więc tu miejsca na nadmiernie rozbudowane tło wydarzeń czy samych postaci. Bohaterowie są więc dość płascy, a próba rozwinięcia jakiś większych relacji pomiędzy nimi przez autora najczęściej kończy się na kilku kadrach (które można policzyć na palcach jednej dłoni). Ambitnych i złożonych treści tutaj więc nie odnajdziemy, a cała historia dość szybko umknie z naszej pamięci...
https://popkulturowykociolek.pl/assassins-creed-valhalla-zapomniane-mity-recenzja-komiksu/
Darth Vader i dziewiąty zamachowiec Drew Geraci
7,0
Na początku swej opinii powiem, że jestem fanem postaci Vader, przez co moja opinia może być nieobiektywna. Chciałbym jeszcze pochwalić dwie kwestie, pierwszą z nich będzie okładka albumu, a drugą fakt, że Disney postanowił widać kolekcje komiksów STAR WARS LEGENDY prezentująca najciekawsze pozycje z oferty wydawnictwa Dark Horses Comics, które przez ćwierć wieku publikowało komiksy o uniwersum Gwiezdnych Wojen. Zdaję Sobie sprawę, że jest obecnie nowy kanon i nowe książki i komiksy, ale jakoś nie mogę się zabrać do dzieł od Myszki Miki. W każdym razie dzięki wspomnianej kolekcji będę mógł poznać chodzi część starych komiksów powstały jeszcze za tzw. czasów Lucasa.
Przechodząc już do samego album, nie powiem, że historia w nim przedstawiona jest jakoś mega oryginalna. – No mnie osobiście nie wydała się jakoś bardzo interesująca. – Stwierdzenie „w omawianej pozycji nie ma nic interesującego” też nie byłoby prawdą. W omawianym albumie widzimy parę ciekawych istot oraz intrygującą organizacje. Jedna historia przedstawiona nie mówi niestety (jak dla mnie) nic interesującego o tytułowym Mrocznym Lordzie. Vader głównie „kozaczy” (tak to ujmę) w omawianym albumie, – Widzimy jak kogoś poddusza, rzuca wieloma przedmiotami, czy zabija gigantyczne stwory. – są pewne elementy historii, które starają się nam zasugerować, że omawianym wydarzeniami czai się jakaś większa opowieść, do mnie jednak ta narracja jakoś nie trafiła.
Omawiana pozycja jest jednak wg mnie pozycja obowiązkową zarówno dla fanów postaci Vader, jak i całego uniwersum co do innych czytelników myślę, że sięgając po wspomniane dzieło nie zmarnują zbytnio czasu.