Wiktor Suworow odpowie na Wasze pytania!

LubimyCzytać
21.11.2014

Wiktor Suworow, właściwie Władimir Bogdanowicz Riezun – to znany rosyjski pisarz i historyk. Ukończył Wojskową Akademię Dyplomatyczną w Moskwie, a następnie pracował w rezydenturze GRU w Genewie. Po ucieczce do Wielkiej Brytanii został zaocznie skazany na karę śmierci. Dom Wydawniczy REBIS opublikował większość jego książek, m.in. „Akwarium”, „GRU”, „Matkę diabła”, „Tatianę – tajną broń”, cykl „Cień zwycięstwa” oraz powieści kryminalne z cyklu o Nastii Strzeleckiej. Pierwszy tom z jego pięcioksięgu „Lodołamacz” kupiło kilkanaście milionów czytelników.

Od dziś do 26 listopada czekamy na Wasze propozycje pytań do Wiktora Suworowa. Najciekawsze zadamy Autorowi podczas spotkania, które będzie miało miejsce 27 listopada. Odpowiedzi opublikujemy w serwisie.

Autorom trzech najciekawszych pytań przekażemy książki „Alfabet Suworowa” z autografem Autora!

Nagrody ufundował Dom Wydawniczy Rebis 

Pytania zadawajcie jako komentarze w tej dyskusji.

 

Reklama

komentarze [27]

Sortuj:
2839
4
27.11.2014 14:05

Dziękujemy za wszystkie propozycje. Wybrane pytania zadamy Autorowi podczas wywiadu.


1515
393
27.11.2014 01:13

Jak ocenia Pan aktualną politykę Stanów Zjednoczonych ?


540
412
26.11.2014 23:22

1. Co spowodowało,że Pan zdecydował się na napisanie pięcioksięgu „Lodołamacz”?
2. Czy myślał Pan kiedyś ,że zostanie znanym i docenianym pisarzem?
3. Gdyby Pan miał odwiedzić Polskę to jakie wybrałby miejsce
i dlaczego właśnie to miejsce?
4. Czy lubi Pan polskich czytelników?
5. Jaką lubi Pan słuchać muzykę podczas pisania książek?
6. Który z pisarzy kryminologii...

więcej

0
0
25.11.2014 22:44

Czy czuje Pan jakieś duchowe pokrewieństwo z pułkownikiem Kuklińskim ?


1515
393
25.11.2014 22:38

Czy życie codzienne człowieka, na którego Rosja wydała wyrok śmierci różni się od tego zwykłego obywatela ? Musi Pan przedsięwziąć jakieś specjalne środki ostrożności ?


321
0
25.11.2014 09:13

Co sądzi Pan na temat obecnej sytuacji w Rosji, jak ocenia Pan politykę jej przywódcy ?
Czy na Zachodzie czuje się Pan bezpiecznie ?
Gdyby mógł Pan zmienić jedną rzecz w swoim życiu, co by to było ?


687
12
24.11.2014 18:14

1.Czy czuje się Pan patriotą, czy czuł się nim w czasach ZSRR? Czy współczesna Rosja jest dla Pana ojczyzną?
2. Czy po zakończeniu służby w GRU wykorzystywał Pan jeszcze umiejętność nabyte w jej trakcie? Jeśli tak to w jakim celu?
3. Który z Polaków wywarł na Pana największy wpływ (jeśli taki był)?


150
41
24.11.2014 16:23

Z pewnością jest Pan przekonany o trafności podjętej przed laty decyzji ucieczki na Zachód. Czy jednak siedząc samotnie w domu, gdy za oknem pada deszcz i nie słychać niczego oprócz szumu drzew, nie kołacze się Panu po głowie myśl: a jednak zdradziłem swoją Ojczyznę.


1515
393
24.11.2014 11:22

Czy po ucieczce nie obawiał się Pan o los bliskich, którzy zostali w Rosji ?


152
13
22.11.2014 22:53

W jednej ze swoich książek (mniej lub bardziej fikcyjnie) pisze Pan, że Ci, którzy uciekli za granicę są nieszczęśliwi, ponieważ stają się przeciętnymi ludźmi, a przestają być "kimś". Pan jest "kimś".
Czy, wobec tego, osiągnął Pan już to, co zamierzał dzięki ucieczce z Rosji? Jeśli dostał Pan to, na co liczył, to na ile było to satysfakcjonujące?


zgłoś błąd