rozwiń zwiń

Zgłoszenia do XII edycji Nagrody Literackiej Gdynia

LubimyCzytać LubimyCzytać
05.01.2017

Można już zgłaszać propozycje tytułów wydanych w roku 2016 do XII edycji ogólnopolskiego konkursu Nagroda Literacka GDYNIA dla najlepszych książek ubiegłego roku w czterech kategoriach: proza, poezja, eseistyka, przekład na język polski. Zgłoszenia można przesyłać do 31 stycznia.

Zgłoszenia do XII edycji Nagrody Literackiej Gdynia

Książki muszą być napisane w języku polskim i wydane po raz pierwszy w 2016 roku. Nagroda w każdej kategorii wynosi 50 tys. zł. Finał konkursu odbędzie się we wrześniu 2017 roku. Kandydatury do Nagrody mogą zgłaszać do 31 stycznia 2017 r. wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, a także: wydawnictwa i osoby reprezentujące instytucje kultury oraz media o charakterze literackim, za pośrednictwem Sekretarza Kapituły:

Natalia Gromow
Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni,
ul. Świętojańska 141-143, 81-401 Gdynia
Tel. (58) 622 73 55, faks (58) 622 64 17
e-mail: sekretariat@bibliotekagdynia.pl

Zasady zgłaszania kandydatur określa Regulamin Nagrody dostępny na stronie nagrodaliterackagdynia.pl w zakładce „Nagroda”. Wszelkich informacji udziela Sekretarz Kapituły.

W poprzedniej edycji konkursu decyzją Kapituły Nagroda Literacka GDYNIA 2016 trafiła w ręce czworga spośród dwudziestu nominowanych. W kategorii eseistyka otrzymał ją Michał Książek za esej Droga 816 (Fundacja Sąsiedzi, Białystok). W kategorii poezja uhonorowano Barbarę Klicką za tom poetycki Nice (Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu). W kategorii proza Nagrodę wręczono Maciejowi Płazie za zbiór Skoruń (Wydawnictwo W.A.B., Warszawa). W kategorii przekład na język polski Nagroda przypadła Annie Wasilewskiej za nowe tłumaczenie Rękopisu znalezionego w Saragossie Jana Potockiego (Wydawnictwo Literackie, Kraków).

Więcej informacji na stronie Nagrody Literackiej GDYNIA.


komentarze [1]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 05.01.2017 11:33
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post