Znani czytelnicy zachęcają do głosowania w Plebiscycie Książka Roku 2019

LubimyCzytać
26.02.2020

Czy oddaliście już głos w Plebiscycie Książka Roku 2019? Możecie to zrobić tylko do najbliższej soboty. Na liczniku już 229 tysięcy głosów – czytelnicy mają moc! Do głosowania zachęcają między innymi Magdalena Różczka, Dorota Wellman, Wujaszek Liestyle oraz Szymon Majewski. Wybierzmy razem Książki Roku 2019 oraz Literackie Wydarzenie Roku 2019!

Znani czytelnicy zachęcają do głosowania w Plebiscycie Książka Roku 2019

Piąta edycja Plebiscytu Książka Roku to 12 kategorii i 230 publikacji. W tym roku Plebiscyt jest wyjątkowy, jednak nie zmienia się najważniejsza zasada – Książki Roku wybierają czytelnicy. Dodatkowo pięć wydarzeń walczy o tytuł Literackiego Wydarzenia Książka Roku 2019 – specjalną nagrodę Allegro, współorganizatora plebiscytu.

Pamiętajcie, że głosować w plebiscycie możecie tylko do 29 lutego, czyli do najbliższej soboty, a oddając głos w kategorii Literackie Wydarzenie Roku, otrzymacie kod Allegro Smart! na darmową dostawę kurierem lub do sieci 20 tys. punktów odbioru i automatów paczkowych w całym kraju.

Magdalena Różczka głosuje na literaturę dziecięcą

Gwiazda seriali „Lekarze” i „Czas honoru”, znana z filmów „Lejdis”, „Listy do M. 3” i „Serce nie sługa”. Magdalena Różczka jest aktorką telewizyjną i filmową, dwukrotnie nominowaną do nagrody Złota Kaczka i do Telekamery. Popularność wykorzystuje także po to, by promować czytelnictwo. Jak sama mówi, lubi czytać rano, przy obiedzie, wieczorem, a szczególnie na głos swojemu nowo narodzonemu dziecku. Zachęca do wyboru Książek Roku 2019!

Dorota Wellman prosi o głosy

Doroty Wellman nikomu nie trzeba przedstawiać – ta pełna pozytywnej energii dziennikarka od lat działa na wielu polach związanych ze współczesną kulturą. Jest prezenterką radiową i telewizyjną, autorką tekstów publicystycznych, angażuje się także w produkcję filmów. Nie wszyscy wiedzą, że jest również zapaloną czytelniczką i może się pochwalić imponującą domową biblioteką, w której znajduje się przeszło 1500 woluminów. „Zachęcam do głosowania i do czytania – bo bez czytania nie ma życia”, podkreśla.

Wujaszek Liestyle promuje książki na Instagramie

Blisko 130 tys. jego fanów na Instagramie niedawno dowiedziało się, że Wujaszek Liestyle kocha… literaturę piękną! Bloger i influencer przyznał, że sporo czyta i już wie, na kogo zagłosuje w Plebiscycie Książka Roku 2019. „Na górze ma mieć sweter, a na dole na dresowo” – napisał w poście. „A wy na czym czytacie książki?”

Co Szymon Majewski sądzi o książkach fantastycznych?

Dlaczego Szymon Majewski najbardziej lubi literaturę fantastyczną? Obejrzyjcie poniższe video, aby się przekonać i sprawdzić, czy dzielicie z nim swoje upodobania literackie. Szymon Majewski również zagłosował już w Plebiscycie i wybrał Książki Roku 2019 oraz Literackie Wydarzenie Roku 2019.

Reklama

Na Wasze głosy czeka 230 tytułów podzielonych na 12 kategorii oraz 13. kategoria Literackie Wydarzenie Roku 2019 Allegro. Wyniki Plebiscytu poznamy na finałowej gali, która odbędzie się 6 marca w Starym Browarze w Poznaniu. Będą na niej obecni użytkownicy serwisu lubimyczytać.pl, którzy w konkursie lubimyczytać.pl wygrali specjalne dwuosobowe wejściówki. Dzień później zapraszamy już wszystkich czytelników do Poznania na „Weekend z książką”. W sobotę, 7 marca, odbędą się spotkania autorskie z popularnymi pisarzami – ich nazwiska poznacie już w poniedziałek. W niedzielę, 8 marca, zapraszamy na wielką wymianę książek „Z półki na półkę”. Wszystkie wydarzenia odbędą się w Starym Browarze.

Partnerami V edycji Plebiscytu Książka Roku 2019 są: Allegro, Stary Browar i Miasto Poznań. Patronat medialny: RMF Classic.

Reklama

komentarze [19]

Sortuj:
Dodaj wypowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

2553
4
26.02.2020 14:08

Zapraszamy do dyskusji.


3858
3619
26.02.2020 17:09

Ja uważam,że warto zachęcić do czytania.Podoba mi się.


3171
150
26.02.2020 17:41

He he he, Szymon Majewski mnie rozwalił :)


568
0
26.02.2020 19:29

Szymek Majewski czyli TVNowskie "Studio Yayo" 15 lat wcześniej. :)


Dodaj odpowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

771
107
26.02.2020 20:28

Nie za bardzo nawet wiem jakie książki wyszły w 2019 na rynku więc nie zagłosuje :P


1222
324
26.02.2020 22:18

Przykro mi to stwierdzić, ale akurat dla mnie 3 na 4 z powyższych osób nie są pod żadnym względem autorytetami i dlatego nie posłucham tychże Państwa i nie zagłosuję... Może gdyby wśród nich pojawił się profesor Jerzy Bralczyk czy ewentualnie profesor Jan Miodek to może jeszcze bym się zastanowiła a tak...


41
4
27.02.2020 11:58

Dziwna argumentacja. Ja zagłosowałam, bo jest to dla mnie po prostu ważny plebiscyt. Z ciekawością sprawdzę wyniki, dlatego chcę również dorzucić swoją cegiełkę. Akurat osoby promujące akcję dla mnie także nie są autorytetami pod względem artystycznym, moralnym ani żadnym innym, ale to mi nie przeszkadza, żeby zagłosować :) Myślę o tym raczej w ten sposób, że książki są...

więcej

2958
617
27.02.2020 13:39

Hmm, a co wspólnego z czytaniem książek mają prof. Bralczyk, czy Miodek?


1222
324
27.02.2020 17:28

Joly

A co wspólnego z czytaniem książek mają dziennikarze:Pan Majewski i Pani Wellman????


1222
324
27.02.2020 17:33

Kotbury

Moja argumentacja akurat odnosi się głównie do tego danego wątku, konkretnego artykulu. W innym na temat plebiscytu już wypowiedziałam się na ten temat dlaczego nie zagłosuje czy nie głosuje i nie wybieram książki roku. Nie będę się już tutaj powtarzać.


372
104
27.02.2020 22:16

@ AuroraBorealis

Masz całkowitą rację. I w sumie cieszę się, że jeszcze są ludzie, którzy takie rzeczy dostrzegają, potrafią czytać między wierszami, a nie przyjmują (dosłownie) wszystko bez krztyny refleksji i krytycznego myślenia.
Ci ww. nie są absolutnie ani żadnymi autorytetami w zakresie literatury (przypominam właścicielom LC, że to portal czytelniczy - chyba?, a...

więcej

0
0
28.02.2020 09:36

Chociaz sam glos oddalem,to w kwestii wyboru osob zachecajacych do glosowania,mam podobne zdanie.Obawiam sie jednak,ze pan Jerzy Bralczyk nie zna zdecydowanej wiekszosci ksiazek,wiec tez moglby byc malo wiarygodny. :) Chociaz i tak sila jego zachety bylaby nieporownywalna z apelem osob z tego materialu.


Dodaj odpowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

211
45
26.02.2020 23:28

zawsze mnie zastanawiało, dlaczego jacyś celebryci mieliby kogoś zachęcać do czytania. Kojarzą mi się naprawdę z wieloma rzeczami, ale z książką w ogóle.


41
4
27.02.2020 11:49

Może dlatego że są znani, popularni, mają "szerokie zasięgi"? Przez co mają szansę dotrzeć do dużego grona odbiorców. Wydaje mi się logiczne, że organizatorzy sięgnęli do takich metod promowania tej akcji. Powinni zaprosić właśnie jak najwięcej znanych osób. No i czemu nie ma Kingi Rusin? ;)


211
45
27.02.2020 21:41

promocja powinna być wiarygodna. Tyle już było tych różnych akcji zachęcających do czytania,tylko jakoś są mało skuteczne. Może właśnie dlatego, że każdy czuje podskórnie, że celebryta jest celebrytą a nie molem książkowym, więc robi tę promocję dla własnego zysku.


0
0
28.02.2020 09:45

@KotBury Fakt-brak Kingi Rusin jest niewytlumaczalny! Zrobilaby taka reklame,ze LC bylby rozpoznawalny na calym swiecie! :)


Dodaj odpowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

2753
610
27.02.2020 18:40

Wartościowsze by było, aby zachęcali w innych miejscach do czytania, gdyż na LC ludzie czytają. Jeszcze nie wiem czy będę głosować, ale te reklamy nie mają wpływu na moją decyzję.


0
0
28.02.2020 09:46

A Kinga Rusin nie czyta?Jej brak jest niewytlumaczalny! Zrobilaby taka reklame,ze LC bylby rozpoznawalny na calym swiecie! :)


1163
99
29.02.2020 14:07

To po prostu marketing i nie widzę sensu w roztkliwianiu się czy jest sens w tym czy nie. LC promuje się jak każda inna firma. Ostatecznie portalu nie prowadzi się i nie inwestuje w niego charytatywnie.
Ja głosuję bo mam w tym fun, a LC i tak ma kolejny rekord w ilości głosów i to astronomiczny.
Osobiście uważam że lepiej zaprzedać się portalowi z dobrą misją niż...

więcej

zgłoś błąd