Wojna światów

Okładka książki Wojna światów
Herbert George Wells Wydawnictwo: Vesper Seria: Wells w Vesper fantasy, science fiction
fantasy, science fiction

Oficjalne recenzje i

Inwazja

Link do recenzji

719 1 155

Najlepsza pozycja Wellsa i jedna z moich ulubionych ksiązek.
Realistyczna i na dlugo pozostajaca w pamieci.
Ksiazke czytalem kilka razy, film obejrzalem tylko raz.
Polecam kazdemu!

Bardzo fajna książka, choć zakończenie nie trudno przewidzieć bo temat jednak przez lata zdążył się mocno wyeksploatować.

Bardzo dobra książka chociaż mogłaby być trochę dłuższa i mieć więcej akcji. Realistycznie przedstawiony najazd obcej cywilizacji na ziemię. Jak dla mnie super.

Wybrana na chybił-trafił i okazuje się, że udany strzał. Szkoda, że z książkami Lema tak nie mogę trafić. I o czym jest ta opowieść? Mogę ją opisać jednym słowem-inwazja. Przeczytana w dwa dni, choć można spokojnie w 1 jeśli zacznie się przed wieczorem, bo mocno wciąga. Autor bardzo kreatywnie podszedł do tematu, a przecież wydał ją 124 lata temu i jestem naprawdę pod...

Piękna i bardzo dobra książka

Niesamowite, jak film Spielberga z 2005 odbiega od książki. Można mówić tylko o inspiracji książką. W książce trochę brakuje napięcia, czytałam z zaciekawieniem, ale jakoś bez podwyższonego ciśnienia, może to właśnie efekt oglądania wcześniej filmu i tego, że tekst czyta się jak reportaż. Biorąc pod uwagę datę powstania tej książki, i tak wow - wyobraźnia autora była niemała.

Jeśli z wrogimi przybyszami nie poradzą sobie dzielni wojacy. Jeśli nie powstrzyma ich lotnictwo, rakiety, czy genialna myśl Wielkiego Stratega. Jeśli w efekcie nasze terytoria zaleją masy czegoś obcego, czego nie umiemy lub nie chcemy pojąć, cóż nam zostaje? - pyta H.G. Wells. I odpowiada: bakterie, nasze ludzkie, często wrogie nam bakterie.....

Ktoś już w 2015 r....

Szacuneczek.

Jedna z lepszych książek science fiction jaką miałam okazję ostatnio przeczytać, wciąga niemal od pierwszych stron. Polecam.

Klasyk science fiction, który po przeczytaniu uważam, że warto znać. Napisany pod koniec XIX wieku wywołał ogromną sensację na rynku literatury, radia i filmu. Ludzkość postawiona w obliczu natarcia przybyszów z obcej planety zawsze będzie interesującą historią, która pozwoli ukazać przekrój ludzkich zachowań w stanie zagrożenia.

Przez współczesne filmy akcji mamy...

3 894
    2 576