Jelon 
jelon.blox.pl
Dziennikarz, który od lat pisze na tematy związane ze sportem. Chodziarz, który ciągle dokądś zmierza (dwukrotny olimpijczyk - z Pekinu i Rio, z aspiracjami na Tokio!). Trener i wykładowca akademicki, a od czasu do czasu organizator i sędzia lekkoatletyczny. Autor książki "Trening mistrzów" (2018). Dwie kolejne w przygotowaniu. Uwielbiam czytać, ale i pisać - nie tylko o sporcie. Zapraszam też na bloga: jelon.blox.pl
33 lat, mężczyzna, status: Czytelnik, dodał: 1 ksiązkę, ostatnio widziany 4 dni temu
Teraz czytam
  • Król
    Król
    Autor:
    Warszawa. Burzliwe lata trzydzieste XX wieku. Wielokulturowy, podzielony świat u progu drugiej wojny światowej, targany konfliktami narodowymi, politycznymi, społecznymi - w całej złożoności, pokaza...
    czytelników: 8215 | opinie: 596 | ocena: 7,82 (4130 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-12 00:46:43
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Dr David Hunter (tom 1)

Bardzo przyjemny kryminał, który trzyma w napięciu. Muszę przyznać, że atmosfera bardzo mi odpowiadała i chętnie sięgnę po kolejne książki Becketta. Tutaj te wszystkie opisy pracy kryminologa "robiły robotę", momentami czułem się jak w klimacie książkach Thomasa Harissa. Choć nie, Hannibal to trochę inny poziom. W każdym razie polecam jako całkiem dobrą rozrywkę dla lubiących kryminały z... Bardzo przyjemny kryminał, który trzyma w napięciu. Muszę przyznać, że atmosfera bardzo mi odpowiadała i chętnie sięgnę po kolejne książki Becketta. Tutaj te wszystkie opisy pracy kryminologa "robiły robotę", momentami czułem się jak w klimacie książkach Thomasa Harissa. Choć nie, Hannibal to trochę inny poziom. W każdym razie polecam jako całkiem dobrą rozrywkę dla lubiących kryminały z całkiem ciekawym zakończeniem...

pokaż więcej

 
2018-10-12 00:39:35
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-09-15 22:29:08
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

To moja pierwsza książka Szczepana Twardocha, ale z pewnością sięgnę po kolejne. Momentami powtórzenia i styl książki bywał męczący, ale jako całość bardzo dobrze wczułem się w opowiadane realia i klimat głównego bohatera.

Stylem przypominało mi to książki Witolda Gombrowicza, którego zresztą cenię, a porównanie to uznaję jako plus dla twórczości Twardocha.

Książka może nie spodoba się...
To moja pierwsza książka Szczepana Twardocha, ale z pewnością sięgnę po kolejne. Momentami powtórzenia i styl książki bywał męczący, ale jako całość bardzo dobrze wczułem się w opowiadane realia i klimat głównego bohatera.

Stylem przypominało mi to książki Witolda Gombrowicza, którego zresztą cenię, a porównanie to uznaję jako plus dla twórczości Twardocha.

Książka może nie spodoba się każdemu, ale ja spędziłem przy niej miłe chwile.

pokaż więcej

 
2018-09-13 22:50:24
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Mocna książka, która pokazuje, jak łatwo spaść ze szczytów sportowej sławy na samo dno. Warto porównać sobie na filmach na YouTube, jak zmienił się ten człowiek zaledwie przez kilkanaście lat.

Po przeczytaniu biografii Georga Besta i porównaniu jego historii do Igora miałem w głowie to, że te nasze polskie realia są jednak o wiele bardziej okrutne. Historia Sypniewskiego mogłaby skłonić...
Mocna książka, która pokazuje, jak łatwo spaść ze szczytów sportowej sławy na samo dno. Warto porównać sobie na filmach na YouTube, jak zmienił się ten człowiek zaledwie przez kilkanaście lat.

Po przeczytaniu biografii Georga Besta i porównaniu jego historii do Igora miałem w głowie to, że te nasze polskie realia są jednak o wiele bardziej okrutne. Historia Sypniewskiego mogłaby skłonić niektórych decydentów, jak podobnych sytuacji uniknąć w przyszłości. Książka powinna być mocną przestrogą dla innych piłkarzy, czego nie robić w sporcie. Pokazuje również, jak straszną chorobą jest depresja i jaką niemoc powoduje w człowieku.
Książka zrobiła na mnie większe wrażenie, niż biografie Iwana czy Kowalczyka, nie wspominając o Beście, który przy nich to miał jednak sielskie życie.
Historia mocno mnie poruszyła, więc książkę polecam. Ku przestrodze.

pokaż więcej

 
2018-09-13 22:41:27
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Dość ciekawa biografia jednego z najlepszych polskich siatkarzy. Książkę czytało się dobrze, dla mnie, jako fana sportu miło było sobie przypomnieć niektóre wydarzenia i mecze, a także realia polskiego i światowego sportu w tym dobrym dla polskiej siatkówki okresie. Jednak niektóre opisy kolejnych meczów czy przygotowań mogły by być krótsze. Jako ogół książka jest też bardzo... Dość ciekawa biografia jednego z najlepszych polskich siatkarzy. Książkę czytało się dobrze, dla mnie, jako fana sportu miło było sobie przypomnieć niektóre wydarzenia i mecze, a także realia polskiego i światowego sportu w tym dobrym dla polskiej siatkówki okresie. Jednak niektóre opisy kolejnych meczów czy przygotowań mogły by być krótsze. Jako ogół książka jest też bardzo "grzeczna". Jej autor nikogo nie obraża, nawet konflikt z Sebastianem Świderskim jest opisany bardzo delikatnie, a z afery alkoholowej w Olsztynie nie wymienia nawet nazwisk jej uczestników. W porównaniu do książki Kadziewicza, którą czytałem wcześniej jest to zupełna odwrotność.

Trochę zamieszania wprowadza podział książki na część klubową i reprezentacyjną. Moim zdaniem można to było opisać razem, aby było chronologicznie.

Dla fana siatkówki z pewnością jest to świetna propozycja, bo pokazuje piękno, ale i trudy sportowego życia.

pokaż więcej

 
2018-09-13 22:35:54
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Jakoś nie podeszła mi ta książka. Była to kolejna biografia piłkarska, którą przeczytałem w ostatnim czasie, ale tym razem charakter głównego bohatera nie do końca mi pasował - jego pewność siebie, maniera traktowania innych z wyższością, swoiste cwaniactwo nie zrobiły na mnie dobrego wrażenia. Po przeczytaniu innych podobnych książek ta po prostu wypadała dość słabo. Minusem było też dla mnie... Jakoś nie podeszła mi ta książka. Była to kolejna biografia piłkarska, którą przeczytałem w ostatnim czasie, ale tym razem charakter głównego bohatera nie do końca mi pasował - jego pewność siebie, maniera traktowania innych z wyższością, swoiste cwaniactwo nie zrobiły na mnie dobrego wrażenia. Po przeczytaniu innych podobnych książek ta po prostu wypadała dość słabo. Minusem było też dla mnie jej styl, dość nieuporządkowany i chaotyczny.

pokaż więcej

 
2018-09-13 22:35:00
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Mocna historia jednego z czołowych polskich piłkarzy. Możemy w niej przeczytać wiele o popełnionych błędach, depresji, podejściu do zawodowej piłki. Dużym atutem książki są liczne anegdoty i zakulisowe historie, choć po przeczytaniu raczej nie jest nam do śmiechu. Beztroskie życie w momencie choroby alkoholowej przestaje być sielskie. Na szczęście Andrzej wygrał tę walkę. Książka, po... Mocna historia jednego z czołowych polskich piłkarzy. Możemy w niej przeczytać wiele o popełnionych błędach, depresji, podejściu do zawodowej piłki. Dużym atutem książki są liczne anegdoty i zakulisowe historie, choć po przeczytaniu raczej nie jest nam do śmiechu. Beztroskie życie w momencie choroby alkoholowej przestaje być sielskie. Na szczęście Andrzej wygrał tę walkę. Książka, po "Beście" i "Zasypanym" daje ciekawy obraz piłkarskiego świata...

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
94 51 163
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
Ulubieni autorzy (1)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (3)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd