trier77 
status: Czytelnik, dodał: 4 książki i 2 cytaty, ostatnio widziany 6 tygodni temu
Dodane cytaty
  • Nie traciła jednak z oczu kół zbliżającego się drugiego wagonu. I dokładnie w tej sekundzie, gdy środek przestrzeni leżącej pomiędzy osiami kół z nią się zrównał, odrzuciła czerwoną torebkę i wtuliwszy głowę w ramiona padła pod wagon na ręce, po czym lekkim ruchem, jakby zaraz miała powstać z ziemi, uklękła. W tej samej chwili przeraziła się tego, co zrobiła.
    „Gdzie ja jestem? Co ja robię? Po co?” Chciała się podnieść, uskoczyć w bok; lecz coś olbrzymiego, nieubłaganego pchnęło ją w głowę i powlokło za plecy. „Boże, przebacz mi wszystko!” — wyrzekła czując, że opór byłby daremny
    Lew TołstojAnna Karenina. Tom 1
  • Owe dziwne dla mieszkańca wsi, nieprodukcyjne, a jednak nieuniknione wydatki, które mu narzucano ze wszech stron — stanowiły dla Lewina wstrząs tylko na samym początku pobytu w Moskwie. Obecnie już był do nich przywykł. Przytrafiło mu się to, co, jak powiadają, zdarza się pijakom: pierwszy kieliszek — staje im w gardle jak kołek, drugi — wpada w nie jak sokół, a począwszy od trzeciego — kieliszki cisną się już hurmem jak drobne ptaszęta.
    Lew TołstojAnna Karenina. Tom 1
Moja biblioteczka
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
zgłoś błąd zgłoś błąd