BogusiaM 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 1 tydzień temu
Teraz czytam
 • Jedna rzecz. Zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć
  Jedna rzecz. Zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć
  Autorzy:
  Chcesz więcej! Więcej pieniędzy, czasu i satysfakcji z życia. A zarazem chcesz mniej! Mniej pracy, obowiązków i stresu. Autorzy z list bestsellerów „New York Timesa” – Gary Keller i Jay Papasan – uczą...
  czytelników: 675 | opinie: 23 | ocena: 7,37 (164 głosy)
 • Karaluchy
  Karaluchy
  Autor:
  W domu publicznym w stolicy Tajlandii znaleziono ciało norweskiego ambasadora. W Oslo pospiesznie tworzony jest plan uniknięcia skandalu. Policjant Harry Hole wsiada do samolotu skacowany z z...
  czytelników: 15613 | opinie: 785 | ocena: 6,91 (9078 głosów) | inne wydania: 7
 • Kontratyp
  Kontratyp
  Autor:
  W drodze na Annapurnę, jeden z najgroźniejszych szczytów na świecie, ginie troje polskich wspinaczy. Ekipy ratunkowe odnajdują jedynie przysypane śniegiem, poskręcane liny, ale nie trafiają na żaden i...
  czytelników: 2330 | opinie: 207 | ocena: 7,45 (1053 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-02 20:33:26
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
Cykl: Harry Hole (tom 2) | Seria: Ślady zbrodni
 
2018-10-02 20:29:06
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Ogromnie mi się podobała! Takiej książki brakowało! Pokazuje nie tylko ogromną siłę Aleksandry ale i wielu innych kobiet walczących o Polskę. To nie jest kolejna powieść ociekajaca krwią, brudem, smrodem i ubóstwem (chociaż nie pomija i tego), ale ma w sobie tyle ciepłych i przyjemnych wspomnień z tych ciężkich czasów. Pokazuje mobilizacja narodu, ogromna siłę jaka w sobie mają ludzie, którzy... Ogromnie mi się podobała! Takiej książki brakowało! Pokazuje nie tylko ogromną siłę Aleksandry ale i wielu innych kobiet walczących o Polskę. To nie jest kolejna powieść ociekajaca krwią, brudem, smrodem i ubóstwem (chociaż nie pomija i tego), ale ma w sobie tyle ciepłych i przyjemnych wspomnień z tych ciężkich czasów. Pokazuje mobilizacja narodu, ogromna siłę jaka w sobie mają ludzie, którzy działają razem... Warto przeczytać!

pokaż więcej

 
2018-10-02 20:28:01
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Joanna Chyłka (tom 8)
 
2018-10-02 20:21:32
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Miałam okazję przeczytać egzemplarz recenzencki z czego ogromnie się cieszę. Polecam przeczytać każdej kobiecie, ale również mężczyznom,bo wiem jak ważne jest wsparcie najbliższych podczas leczenia. Książka jest napisana jak rozmowa z najlepszą koleżanką, która wysłucha, doradzi, doda otuchy! Oswoi potwora - jakim jest rak. Jest podzielona na rozdziały,gdzie krok po kroku opisano, budowę... Miałam okazję przeczytać egzemplarz recenzencki z czego ogromnie się cieszę. Polecam przeczytać każdej kobiecie, ale również mężczyznom,bo wiem jak ważne jest wsparcie najbliższych podczas leczenia. Książka jest napisana jak rozmowa z najlepszą koleżanką, która wysłucha, doradzi, doda otuchy! Oswoi potwora - jakim jest rak. Jest podzielona na rozdziały,gdzie krok po kroku opisano, budowę kobiecych piersi, ich różnorodność. Co powinno nas zaniepokoić? Jak ważne są badania profilaktyczne? W jaki sposób obniżyć ryzyko zachorowania na raka - a jest to możliwe! Wszystko poparte badaniami, statystykami (uwielbiam statystyki). Obala mity! Tłumaczy jak wiele wykrytych zmian w piersiach jest niegroźnych i dotyczy kobiet na różnych etapach życia. Jak często robić usg,mammografię? Jak odczytać wyniki. Napisane prostym językiem, łatwym do zrozumienia. I co najważniejsze, opowiada o metodach leczenia z plusami i minusami kuracji. Pocieszające jest to, że istnieje życie po raku! I statystyki pokazują bardzo optymistycznie, że przeżywalność z roku na rok rośnie, właśnie dzięki profilaktyce i szybkiemu wykrywaniu zmian nowotworowych. Polecam!

pokaż więcej

 
2018-10-02 20:19:16
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Spędziłam kilka wieczorów na przeczytaniu tej książki. Podoba mi się, powrót do przeszłości Saszy i chyba jeszcze bardziej dlatego, że akcja dzieje się w Gdyni, w mieście w którym mieszkam i znam jego zakątki. Słyszałam też plotki o Maxiemie i mafii z lat 80tych. Genialna książka! Każdy wątek przemyślany i dopieszczony do samego końca!

 
2018-10-02 20:18:55
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Harry Hole (tom 1) | Seria: Ślady zbrodni

Podobała mi się! Styl jakim pisze Jo Nesbo jest specyficzny, ciężko mi powiedzieć, co takiego go wyróżnia. Chętnie przeczytam o kolejnych losach Harrego Hole.

 
2018-08-08 17:56:34
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Bardzo podoba mi się styl w jakim pisze Jo Nesbo, niczym opowieść z punktu widzenia głównego bohatera, jego osobowość oraz akcja, która idzie sprawnie i trzyma w napięciu, aż do zakończenia.

 
2018-07-26 10:33:37
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Na początku książki trochę się pogubiłam, kto jest kim, dużo postaci, imion przewinęło się przez książkę, ale szybko ułożyłam sobie w głowie o co chodzi. Historia topieliska jest ciekawa, ginie kolejna kobieta, podejrzewają samobójstwo, ale czy przypadkiem nikt nie maczał w tym swoich palców? Historia rozwiązuje się dopiero na ostatnich stronach książki, a ja do samego końca nie umiałam... Na początku książki trochę się pogubiłam, kto jest kim, dużo postaci, imion przewinęło się przez książkę, ale szybko ułożyłam sobie w głowie o co chodzi. Historia topieliska jest ciekawa, ginie kolejna kobieta, podejrzewają samobójstwo, ale czy przypadkiem nikt nie maczał w tym swoich palców? Historia rozwiązuje się dopiero na ostatnich stronach książki, a ja do samego końca nie umiałam odgadnąć, co naprawdę się wydarzyło? Co bardzo mi się w książkach podoba i polecam ;) Miło spędziłam kilka wieczorów czytając tę pozycję.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
118 92 416
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (7)

Ulubieni autorzy (1)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd