Zmotywuj się!

Get Motivated!
978-83-7510-446-2
poradniki
Agata

Bestseller "New York Timesa" ekspertki w dziedzinie motywacji, która współpracowała m.in z George'em Foremanem i Roladem Reganem. Osoby mające silną motywację więcej osiągają w życiu, tworzą szczęśliwsze związki i są skuteczniejsze w działaniu. Prawdziwej motywacji nie da się jednak udawać ani narzucić, gdyż tak jak każdy z nas ma inne odciski palców i wyjątkową kombinację genów, tak też...

Osoby mające silną motywację więcej osiągają w życiu, tworzą szczęśliwsze związki i są skuteczniejsze w działaniu. Prawdziwej motywacji nie da się jednak udawać ani narzucić, gdyż tak jak każdy z nas ma inne odciski palców i wyjątkową kombinację genów, tak też każdy jest obdarzony niepowtarzalnym kodem motywacyjnym. Autorka, na podstawie wnikliwych badań, wyodrębnia rozmaite typy motywacyjne, a z książki tej dowiesz się m.in., jak:
- odkodować własne motywacyjne DNA i zrealizować swój potencjał;
- zachęcać do działania pracowników i członków rodziny zgodnie z ich typem motywacyjnym;
- pokonywać wszelkie przeszkody i wytrwale zmierzać do wyznaczonego celu.

źródło opisu: rebis.com.pl

źródło okładki: empik.com

Z_błyskiem_w_oku | 2016-05-28
Na półkach: Psychologia, Przeczytane

Ciekawa koncepcja i przystępny język obrazujący podejście, że każdy jest zmotywowany tylko każdego z nas motywuje coś trochę innego. Test DNA powiązany z książką z moich doświadczeń z grupami szkoleniowymi spotyka się z bardzo dobrym przyjęciem, odpowiada temu, co w poczuciu ludzi ich motywuje i daje ciekawe pole do praktyki i ćwiczeń. W książce zabrakło mi przykładów i doprecyzowania jak pracować z poszczególnymi typami motywacyjnymi np. w pracy, w rodzinie, a końcówka to przyklejony trochę na siłę zbiór porad na 1001 tematów życiowych. Ale tak do połowy bardzo polecam! Dużo już napisano o motywacji, ale to całkiem odświeżające spojrzenie na ten temat :) Ciekawa jest też historia samej autorki, która była... dilerem narkotyków i żyła blisko dna.. społecznego a teraz współpracuje ze światowymi przywódcami, ale niewiele pisze o tym jak do tego doszło, a szkoda!

Patrycja | 2014-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2014

Prosta, przystępna propozycja. Nic specjalnego. Może dlatego, że w kwestii motywacji chyba wszystko zostało już powiedziane? ;) Pewnie stąd wiele powtarzających się fraz. Zdecydowanie lepsze propozycje są na polskich półkach z literaturą, jeśli chodzi o kształcenie i coaching.

Butterfly | 2012-02-07
Przeczytana: 31 stycznia 2012

Prosty przepis, żeby przyjrzeć się swojemu typowi motywacyjnego DNA...książka mnie zaskoczyła - pozytywnie. Zawsze jest czas i przestrzeń na poznawanie siebie. Książka napisana w bardzo przystępny sposób. Nie wymaga robienia niekończących się testów i nie posługuje się wydumaną metodologią. Az dziwne, że systematyzuje w tak przystępny sposób typy motywacji, przybliża jak określać typ motywacyjny współpracowników i dzieci i jak z tego dobrze korzystać przyczyniając się do rozwoju siebie samego, współpracownika czy własnego dziecka.

Nika | 2016-08-10
Przeczytana: 12 września 2016