Zasady skutecznego przywództwa

Wydawnictwo: Rebis
Principle Centered Leadership
przywództwo, poradniki
poradniki

Książka jest kontynuacją opracowanych przez Coveya 7 nawyków skutecznego działania, cieszących się niezwykłą popularnością (w Stanach zjednoczonych sprzedano ponad 10 mln egzemplarzy) także w Europie. Tym razem autor wyjaśnia, jaki powinien być i jakim zasadom hołdować przywódca, by jego kierowanie ludźmi przynosiło najlepsze efekty nie tylko w wymiarze zawodowym, ale i ludzkim.

źródło opisu: Wydawnictwo REBIS, 2004

wrotki | 2016-10-18

Jak mówiłam tytuł tej książki, każdy reagował zdziwieniem, jakbym czytała książkę pt. "Jak zostać Napoleonem". Ta książka nie mówi o tym co robić, żeby zostać np. przywódcą państwa, tylko o tym jak przede wszystkim zostać przywódcą własnego życia. Książka jest podzielona na dwie części. Pierwsza, która porusza zagadnienia związane z kontaktami międzyludzkimi wciągnęła mnie bez reszty. Natomiast druga, która mówi o przywództwie w biznesie trochę mnie zmęczyła, ponieważ nie pracuję w biznesie i nie za bardzo orientuję się w tym świecie. Dlatego też tylko 7 gwiazdek a nie 8. Pan Covey nie 'odkrył Ameryki' w swojej książce, ale opisał doskonale to, czego czasami sobie nie uświadamiamy. Gorąco polecam :-)

pkicman | 2013-03-09
Przeczytana: 09 marca 2013

Książka bogata w treść i zawierająca mnóstwo mądrości. Podobnie jak w przypadku 7-miu nawyków nie ma w niej łatwego i szybkiego sposobu na osiągnięcie celu. Jest za to zaprezentowany dogłębny styl przywództwa oparty na tychże zasadach.
Niestety, abstrahując od treści, książka jest dość ciężka do przebrnięcia. Całość jest zbiorem artykułów. Pierwsze wydały mi się nudne, bo były w pewien sposób powtórzeniem kultowych "nawyków". Środek był całkiem niezły i wciągający. Natomiast w końcówce co chwila napotykałem na powtórzenia tych samych treści. Frustrujące. W mojej opinii książka zyskałaby sporo na dobrej edycji i odchudzeniu o jakieś 100 stron.

Krzysztof Kaźmierczyk | 2016-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2016

Dobra, jednak wydaje mi się że w tej książce przez 300 stron mówi się ciągle tylko o jednej rzeczy.

Piotr G | 2012-09-15

ok