Europejskie parki narodowe

978-83-237-1971-7
przyroda, parki
albumy
gall21

W dzisiejszej rozwiniętej gospodarczo i gęsto zaludnionej Europie prawie nie ma krajobrazów, które nie byłyby zmienione przez człowieka. W naszym świecie niestety zbyt często interesy gospodarcze stawiane są na pierwszym miejscu. Jedynie na dalekiej północy możemy znaleźć obszary nienaruszone przez człowieka, gdzie przyroda wygląda tak, jak przed wiekami. To Szwecja była jednym z pierwszych...

To Szwecja była jednym z pierwszych krajów, które rozpoczęły tworzenie parków narodowych. Już w 1909 r. utworzono 6 z nich, w tym słynny Park Narodowy Sarek. Podróż po przedstawionych w książce parkach narodowych Europy, pozwoli nam lepiej zrozumieć różnorodność i piękno otaczającego nas świata. Wystarczy odrobina wyobraźni, aby obrazy te pozostały w naszym sercu i pamięci.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl