Internet a konkurencyjność banków w Polsce

Wydawnictwo: CeDeWu
biznes, finanse

Podjęty temat wydaje się i frapujący i przyszłościowy. Pozycja ta stanowi jedno z pierwszych w Polsce pionierskich kompleksowych opracowań dotyczących bankowości internetowej [...] jest dowodem odwagi jej Autora, który podjął problem nie uboczny, marginalny, przyczynkarski lecz pierwszorzędny w piśmiennictwie polskim i zagranicznym oraz publicystyce przełomu minionego i obecnego stulecia [...]. Analizuje z różnych punktów widzenia problematykę wykorzystania Internetu jako czynnika wpływającego na konkurencyjność banków komercyjnych w Polsce [...]; fenomen znajdujący się nie tylko w Polsce in statu nascendi. Autor umiejętnie łączy rozważania teoretyczne z analizą empiryczną, wywody o charakterze akademickim ze spostrzeżeniami o wymiarze praktyczno-aplikacyjnym.prof. dr hab. Stanisław FlejterskiKsiążka ta, napisana barwnie i intrygująco, częstokroć zaskakuje (pozytywnie) niestereotypowym spojrzeniem na sprawę dla banku doniosłą, dotyczącą jego konkurencyjności w dobie nieuchronnej elektronizacji gospodarki. Przeznaczona jest dla Czytelnika żądnego najnowszej wiedzy o banku przyszłości, poszukującego inspiracji i pomysłów odnośnie doskonalenia relacji bank-klient. Z przyjemnością zapraszam do fascynującej lektury.prof. dr. hab. Dorota Korenik