Kłamcy profesjonalni? Praca dyplomaty i szpiega w ujęciu etyki

Wydawnictwo: Maternus Media
biznes, finanse

Człowiek zdradza dla czegoś: dla stawy, zysku, przyjemności albo przeciwko czemuś. Jednak ostateczny motyw zdrady, będący negacją najgłębszego przekonania, którym każda istota ludzka jest głęboko przeniknięta, stanowi decyzja zaprzeczenia przez osobę własnej tożsamości. Motyw ten jest niezrozumiały, irracjonalny; tonie w ciemnościach, podobnie jak w mroku zanurzony jest wolny i destrukcyjny akt szatana.

Russkaya | 2015-02-03
Shar | 2012-04-01