C#. Wzorce projektowe

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kanon Informatyki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
Design patterns in C#
83-7361-936-4
pharmaki

Wzorce projektowe są modelami gotowych rozwiązań problemów programistycznych, przed jakimi często stają twórcy oprogramowania. Dzięki nim nie musimy ponownie "wymyślać koła". Dysponując wzorcami projektowymi, jesteśmy w stanie szybciej i efektywniej zbudować aplikację, ponieważ koncentrujemy się na samej implementacji algorytmu, a nie na jego opracowaniu. Najczęściej stosowane, klasyczne już, 23 wzorce projektowe opracowane przez twórców notacji UML implementowano już w wielu językach programowania. Jak sprawdzą się w połączeniu z jedną z najnowszych technologii, jaką jest .NET?

"C#. Wzorce projektowe" to kompletny przewodnik po wzorcach projektowych w C# i środowisku .NET. Przedstawia sposoby wykorzystania obiektowych cech języka C# i tworzenia eleganckiego kodu poprzez zastosowanie wzorców projektowych oraz korzystanie z ogromnych możliwości oferowanych przez biblioteki klas FCL dla środowiska Microsoft .NET. Wszystkie przedstawione w książce wzorce projektowe zostały zilustrowane przykładami kodu oraz diagramami UML, co ułatwia ich zrozumienie oraz zastosowanie w praktyce.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://helion.pl