Szczęście czeka na drugim brzegu

Tłumaczenie: Aleksandra Markiewicz
Wydawnictwo: Akapit
Das ist der Liebe Zaubermacht
83-85715-38-X
romans, powieść, Courths-Mahler
Balbina64

Piękny wiosenny wieczór. Przed domem właściciela zakładów Carola - fabrykanta Ruhlanda - zatrzymuje się samochód z długo oczekiwanym gościem... Oto powraca z zagranicznych wojaży młodszy syn radcy - Gert, z głową nabitą pomysłami wprowadzenia wielu zmian w fabryce. Zyskują one aprobatę w oczach ojca, wrażliwej siostry Gerta - Rose i... zjednują dozgonną niechęć starszego brata, Georga....

Powrót Gerta całkowicie odmieni życie jego najbliższych i wprowadzi wiele zamieszania w życie mieszkańców drugiego brzegu - pochodzącego z rodziny robotniczej, ale wykształconego rodzeństwa: Kathe i ambitnego Heinza.

Rozpętają się namiętności, nie każde uczucie zostanie szczęśliwie ulokowane i nie każda kara zasłużona. Którego z dwóch braci: uwodzicielskiego Georga czy szlachetnego Gerta, wybierze serce Kathe? Czy filuterna Rose zdoła pokonać sprytem dumę i niezależność Heinza? Dlaczego warto pracować nad wynalazkami? Do czego przydają się podwójne drzwi i... miłosne pieśni Schumanna?

O tym wszystkim dowiesz się w kolejnej, nie publikowanej w Polsce powieści Jadwigi Courths-Mahler, która jeszcze raz udowadnia, że prawdziwa miłość nie zna granic ani barier... i szczęście być może czeka na drugim brzegu.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.archiwumallegro.pl