Naprawdę mnie kochasz?

Frau Majas Gluck
83-86107-72-3
romans, powieść, Courths-Mahler
Balbina64

W starym parku, obok willi profesora Wernera, jego przybrany syn, Sven Larsen wyznaje swoją miłość pięknej Zuzannie Romer. Odpowiedź dziewczyny jest przychylna; pozwala się nawet pocałować przystojnemu uczonemu. Scenę tę obserwują z dwóch domów dwie pary oczu: Mai, siostry Zuzanny, skrycie zakochanej w Svenie i pani Renaty Werner, jego przybranej matki, która postanawia poddać próbie miłość i bezinteresowność Zuzanny. Wychodzi jej naprzeciw i podczas spaceru parkową aleją wspomina, że Sven nie odziedziczy majątku Wernerów. Zuzanna zaczyna się wahać...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.archiwumallegro.pl

Gosia | 2018-05-01
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 30 kwietnia 2018

Nazwisko niemieckiej pisarki Jadwigi Courths-Mahler czasem gdzieś mi się przewijało. To autorka ponad 200 (?!) romansów.
Gdyby nie było mi szkoda czasu, przeczytałabym chociaż kilka, żeby sprawdzić czy się powtarzała, czy też za każdym razem miała naprawdę inny pomysł na romans.
Trochę przypomina to królową kryminału Agathę Chrisite, autorkę niezliczonej ilości kryminałów.
Na uwagę zasługuje fakt, że pochodziła z biednej rodziny, swoją pierwszą książkę wydała dopiero w wieku 38 lat i że się z tego pisarstwa utrzymywała.
Sama książka jak na romans nie jest zła. Akcja jest bardzo skoncentrowana bez żadnych dłużyzn i zbędnych zawirowań. Są postacie kryształowe oraz osoby zmienne i chwiejne, które za swój brak kręgosłupa moralnego ponoszą zasłużoną karę. Jak w bajce, ale czegóż chcieć od romansu?

wrzos118 | 2017-03-02
Ania_ | 2016-02-15