Słownik porównań

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-14233-9
porównania, słownik
gall21

Słownik zawiera ponad 2000 utartych porównań typu głodny jak wilk lub bredzić jak Piekarski na mękach, objaśnia ich znaczenie i zakres użycia oraz przytacza przykłady literackie i prasowe. Podaje informacje o częstości użycia poszczególnych porównań, czerpane z Korpusu Języka Polskiego PWN. Przy niektórych porównaniach umieszczono obszerniejsze notki o ich pochodzeniu i miejscu w kulturze, podnoszące walor edukacyjny książki i zwiększające jej atrakcyjność. Dopełnieniem całości jest antologia cytatów literackich zawierających porównania, pochodzących z poezji dawnej i współczesnej oraz z piosenek.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl