Kultura Śródziemia w końcu Trzeciej i na początku Czwartej Ery

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Anatomia Fantastyki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdański Klub Fantastyki
Tolkien, literaturoznawstwo

Książka Iwickiej była uaktualnioną i poprawioną wersją jej pracy magisterskiej. Była też pierwszą na polskim rynku tak obszerną monografią dotyczącą twórczości Tolkiena, a w szczególności wykreowanego przezeń na kartach jego książek świata – Śródziemia. Od drugiego numeru nad poziomem AF zaczęła czuwać Rada Programowa złożona z pracowników nauki gdańskiej polonistyki pod przewodnictwem prof....

Od drugiego numeru nad poziomem AF zaczęła czuwać Rada Programowa złożona z pracowników nauki gdańskiej polonistyki pod przewodnictwem prof. dr hab. Anny Martuszewskiej. „Kultura Śródziemia…” zaś cieszyła się tak dużą popularnością, że jako jedyna publikacja z całej serii doczekała się dodruku.

źródło opisu: Nota wydawcy

Pimpirimpi | 2015-04-24