Podstawy dydaktyki

Wydawnictwo: Impuls
978-83-7587-209-5

Jest to podręcznik, który ujmuje podstawowe i najważniejsze umiejętności dydaktyczne pracy nauczyciela w szkole ogólnokształcącej. Bardzo liczne przypisy umożliwiają Czytelnikowi samodzielną weryfikację przedstawionych poglądów i twierdzeń, a pragnącym pogłębić problematykę - sięgnąć do odpowiedniej literatury. Książka składa się z 14 rozdziałów podporządkowanych strukturze wiedzy dydaktycznej (cele, treści, procesy, zasady, metody, formy i środki). W każdym z nich, po przedstawieniu stanu wiedzy dydaktycznej, omówiono zagadnienia, poszerzając wiedzę i praktyki kształcenia ogólnego. Podręcznik ten powinien posiadać każdy dydaktyk-praktyk, jak i student kierunków pedagogicznych.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Impuls, 2011

źródło okładki: http://impulsoficyna.com.pl

Silviana | 2014-02-03

"Podstawy dydaktyki" Franciszka Bereźnickiego do idealna lektura dla przyszłych nauczycieli i dydaktyków, dla których proces kształcenia powinien być kluczowym aspektem w pracy dydaktyczno-wychowawczej.
W tej książce można znaleźć elementarne pojęcia związane z dydaktyką ogólną oraz jej rozwojem na tle innych nauk, dokładny opis przebiegu procesu kształcenia wraz z metodami i technikami wykorzystywanymi przez nauczycieli, zasady i formy organizacyjne kształcenia. Dodatkowo książka zawiera rozdział poświęcony wartościom i ich roli w edukacji współczesnego pokolenia. Jest to jedna z nielicznych pozycji, która poświęca temu swoją uwagę. Podręcznik ten porusza także problemy współczesnej dydaktyki, a mianowicie pracę z uczniem zdolnym oraz niepowodzenia w nauce szkolnej.
Książka jest pisana prostym językiem bez specjalistycznego słownictwa, dlatego też polecam ją wszystkim tym, którzy niekoniecznie znają terminologię pedagogiczną, a dopiero wdrażają się w swojej roli jako przyszłego...

| 2012-03-01
Przeczytana: 2009 rok

Zderzenie się z dydaktyką na pierwszym roku było dużym wyzwaniem i to właśnie podręcznik Bereźnickiego pozwolił mi zrozumieć i przyswoić wiedzę z tego zakresu. Autor w niezwykle przejrzysty, logiczny i zrozumiały sposób ukazuje zagadnienia dydaktyczne.

Milka | 2015-05-13
Przeczytana: 26 maja 2015