Naoki Urasawa's Monster vol. 16

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Naoki Urasawa's Monster". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Viz Media
1-4215-1838-4
manga, komiksy
komiksy
angielski
Lucyfer

Tenma is lying low, but his brief respite is doomed to be short-lived. Milan, one of Tenma's new friends, is planning to assassinate a man with deep ties to "Red Rose Mansion." Can Tenma dissuade him from this drastic line of action? Also, a seemingly unrelated string of murders by various serial killers hints at a sinister connection with Johan. How many more people need to die before the monster's work is complete?

źródło opisu: http://viz.com/product?id=7164

źródło okładki: http://store.viz.com/Naoki-Urasawas-Monster-Vol.-16/A/1421518384.htm

Gosia | 2016-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2016