Prawo spółek handlowych. Podręcznik akademicki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "seria akademicka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
978-83-7526-483-8
prawo, spółki handlowe
biznes, finanse
mecque

Podręcznik poświęcony jest spółkom uregulowanym w kodeksie spółek handlowych, a więc spółce jawnej, spółce partnerskiej, spółce komandytowej, spółce komandytowo - akcyjnej, spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, spółce akcyjnej, a także łączeniu się, podziałowi i przekształceniu spółek. W podręczniku omówione zostały także doniosłe praktycznie instytucje prawne adresowane do wszystkich przedsiębiorców, takie jak rejestr przedsiębiorców, firma i prokura. Uzupełnienie wykładu na temat spółek handlowych stanowią rozdziały o prawie kolizyjnym oraz o europejskim prawie spółek. Przy prezentacji poszczególnych instytucji prawnych uwzględniony został także ich kontekst historyczny i ekonomiczny.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://p.alejka.pl/i2/p/05/27/97e0eacffee64_0_b.jpg