W dawnym Poznaniu

Wydawnictwo: Codex
83-86511-10-9
Poznań
kamk

Seria W dawnym Poznaniu narodziła się 27 marca 1992 roku, kiedy to w "Ekspresie Poznańskim" ukazał się artykuł poświęcony poznańskim słupom ogłoszeniowym. Dodać należy, że nie został napisany z myślą o stworzeniu cotygodniowej rubryki. Miał zwrócić uwagę na proces zanikania z placów i ulic tych niemych świadków poznańskiej historii. Reakcja czytelników zachęciła autora do dalszych prezentacji tych epizodów z dziejów miasta, które z rzadka tylko goszczą na kartach książek o Poznaniu. Tak powstał cykl liczący dzisiaj blisko 200 artykułów.

Rigor | 2016-11-07
patryk | 2014-09-10