Poznańskie impresje

Wydawnictwo: Akademia
83-901690-5-3
Poznań
kamk

Poznańskie impresje to książka, w której materiały faktograficzne i biograficzne splatają się z plotką i anegdotą, a wydarzenia historyczne z obrazami przywołanymi z pamięci autora. Na jej kartkach ożywa dawny Poznań, jego niepowtarzalny klimat, uroda ulic i placów, historia budynków, specyfika nocnych lokali, atmosfera salonów; ożywają ludzie wraz ze swymi słabościami i śmiesznostkami, ożywa świat, który skończył się wraz z wybuchem II wojny światowej.

Rigor | 2014-12-04
patryk | 2014-09-20