komiks
komiksy
Lucyfer

W dziewiątym tomie "Fantasy komiks": Kontynuacje serii: Sloka, część 3 - Konflikt między dwoma imperiami na planecie Link-Archoid zbliża się do apokaliptycznego zakończenia. Okrana lada chwila może użyć straszliwej broni do zniszczenia swego wroga, Zeidy. Pilot Sloka i pomagająca mu najemniczka Svendai uciekają z rąk wojsk Okrany, by przedrzeć się na terytorium Zeidy. Ale na ogarniętych...

W dziewiątym tomie "Fantasy komiks":

Kontynuacje serii:

Sloka, część 3 - Konflikt między dwoma imperiami na planecie Link-Archoid zbliża się do apokaliptycznego zakończenia. Okrana lada chwila może użyć straszliwej broni do zniszczenia swego wroga, Zeidy. Pilot Sloka i pomagająca mu najemniczka Svendai uciekają z rąk wojsk Okrany, by przedrzeć się na terytorium Zeidy. Ale na ogarniętych wojną obszarach zadanie to wydaje się skazane na niepowodzenie. Równocześnie Zapomniana Wyspa jest terenem walki dzikich tubylców z naukowcami, próbującymi uruchomić broń absolutną. Z kolei w sferze astralnej dawni bogowie Złotoskórych próbują nie dopuścić do zniszczenia świata Link-Archoid.
Lasy Opalu, część 6 - W świecie Opalu trwa konflikt pomiędzy totalitarnym Kościołem Światła a siłami dążącymi do odnowienia rządów legendarnych Tytanów. Drużyna banity Darka próbuje odnaleźć siedziby zaginionych Tytanów i w tym celu dociera do ukrytego magicznym sposobem w dżungli miasta Jedenaście Korzeni. Ale i tam odnajdują ich wojska Kościoła. Rozpoczyna się bitwa. Przywódca sił zła, Pontyfik Xarchias, decyduje się zgromadzić wszystkie swoje dzieci, aby korzystając z ich mocy, zatrzymać Darka i ostatecznie zniszczyć Tytanów. Jednak nie wie, że nie wszyscy jego poplecznicy są mu wierni.
Wyprawa Alunysa, część 2: Dokończenie humorystyczno-przygodowej historii, rozgrywająca się w świecie Troy 800 lat przed czasami Lanfeusta (bohatera serii Lanfeust z Troy). Alunys, Mag z Akademii w Eckmul, oraz jego towarzysze wpadają w ręce piratów, grasujących na oceanie. Ale piraci także są ludźmi i można się z nimi dogadać Bohaterowie kontynuują podróż na kraniec świata, aby dzięki mocy mieszkającej tam magicznej rasy uwolnić Alunysa od koszmarnego zaklęcia. A muszą się spieszyć, bo czasu mają coraz mniej!
Dodatkowo w tomie jak zwykle stripy humorystyczne.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/prasa/fantasy-komiks/9

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/prasa/fantasy-komiks/9,okladka

Zerr | 2013-02-25
Przeczytana: 2011 rok

Szczerze mówiąc - pisząc tego posta szykowałem się już do sporządzenia mowy pożegnalnej i uznania "Fantasy Komiksu" za wymarłego śmiercią naturalną. Już niemal spisałem na straty tą serię, którą – nawiasem mówiąc - miałem przyjemność czytać od tomu pierwszego. Na szczęście byłem w błędzie!...

Serdecznie zapraszam do lektury artykułu poświęconemu Fantasy Komiks:

epops85 | 2016-03-29