Atak na Tarent

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Miniatury Morskie/Epizody Wojen Morskich". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
esej, bitwa morska
historia
hunter

Opis ataku brytyjskich samolotów torpedowych „Fairey Swordfish” na bazę włoskiej marynarki wojennej w Tarencie. „W dniu 17 kwietnia 1934 roku na doświadczalnym lotnisku brytyjskich zakładów lotniczych Faireya w Stockport wylądował po swym pierwszym locie nieco kanciasty dwupłatowiec. Nikt nie przypuszczał, że samolot ten przez kilkanaście następnych lat będzie jedną z najpopularniejszych...

„W dniu 17 kwietnia 1934 roku na doświadczalnym lotnisku brytyjskich zakładów lotniczych Faireya w Stockport wylądował po swym pierwszym locie nieco kanciasty dwupłatowiec. Nikt nie przypuszczał, że samolot ten przez kilkanaście następnych lat będzie jedną z najpopularniejszych maszyn Royal Air Force – Królewskich Sił Powietrznych.”

(fragment książki)

źródło opisu: Wydawnictwo Morskie, 1971