Religie świata

Worlds Religions
83-10-10209-7
religia
cookiemonster

Spośród setek religii i wyznań naszego globu David Self wybrał buddyzm, chrześcijaństwo, hinduizm, islam, judaizm, sikhizm. Otrzymaliśmy tu udaną próbę przedstawienia w niezmiernie prosty, przystępny i do tego atrakcyjny sposób głównych różnic i podobieństw w podejściu do najważniejszych spraw życia i śmierci u wyznawców każdej z tych sześciu religii. Jakie teksty i które księgi uważa się za...

Jakie teksty i które księgi uważa się za święte? Kim byli założyciele poszczególnych religii? Jak obchodzi się najważniejsze święta religijne, celebruje posiłki, urządza życie rodzinne? Jak pielgrzymuje się do miejsc świętych? Jak w praktyce stosuje się nakazy i zakazy etyki religijnej? W jakie wreszcie "życie po życiu" wierzą buddyści, chrześcijanie, hinduiści, muzułmanie, wyznawcy judaizmu i religii sikhów?

źródło opisu: okładka

Ish | 2013-05-19