Kataklizmy w historii Wszechświata

Tłumaczenie: Janusz Błaszczyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tajemnice nauki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Cosmic catastrophes
83-7245-193-1
wszechświat, planety, katastrofa
Scorpu

Jak formowały się gwiazdy i planety? Czy Księżyc został wyrwany z Ziemi podczas zderzenia z innym ciałem planetarnym? Czy ekstremalne klimaty Marsa i Wenus są przypomnieniem ziemskiej przeszłości, czy przepowiednią przyszłości? Doktor Clark R. Chapman, planetolog,którego imieniem nazwano asteroidę 2409 Chapman, przewodniczący wydziału nauk planetarnych American Astronomical Society,...

Doktor Clark R. Chapman, planetolog,którego imieniem nazwano asteroidę 2409 Chapman, przewodniczący wydziału nauk planetarnych American Astronomical Society, współpracownik NSA i National Academy od Sciences, członek zespołu naukowego misji Galileo oraz David Morisson, astronom, którego imieniem nazwano asteroidę 2410 Morisson, przewodniczący NASA Solar System Exploration Committee, wykładowca University of Hawaii,członek zespołów naukowych misji Voyager i Galileo, w sposób barwny przedstawiają potężne katastrofy, które miały wpływ na kształtowanie się obiektów kosmicznych.Fascynująca książka przybliża granice naukowego poznania, prezentując zupełnie nową wizję Wszechświata i sił, jakie nim rządzą.

źródło opisu: Z opisu na okładce

źródło okładki: www.meteorites.gsi.pl

bractworozy | 2012-08-15