Paryż, muzeum, sztuka
sztuka
kamk

Wyobraźcie sobie, że cofacie się w czasie, aby znaleźć się na na dworcu kolejowym sprzed ponad stu lat – Gare d`Orsay, otwartym z okazji Wystawy Światowej w Paryżu w 1900 roku. Znajdujące się tu urządzenia i mechanizmy wprawiane w ruch przez wykwalifikowanych robotników były wyrazem wiary w postęp. Budynek dworca wraz z przyległym hotelem przeznaczonym dla podróżnych, przybywających do Paryża z południowo-zachodniej Europy, odpowiadał wymogom estetyki i funkcjonalności.

rokita49 Boruta | 2015-10-13
Przeczytana: 13 października 2015

Czytam "Obrazy Londynu" Wojciecha Karpińskiego i w związku z tym przeglądam różne albumy.Musee d'Orsay w Paryżu,jedno z najpiękniejszych.Już wiele lat temu, byłem ostatni raz służbowo w Paryżu i udało mi się znaleźć kilka godzin na zwiedzanie właśnie tego muzeum,głównie dla impresjonistów.Ale największe wrażenie wywarł na mnie obraz Dominika Ingresa "Źródło".

Izabels | 2014-03-21
aniela2712 | 2014-01-04