Madryt, muzeum, sztuka
sztuka
kamk

19 listopada 1819 roku uroczyście otwarto Królewskie Muzeum Malarstwa i Rzeźby Prado, mieszczące dzieła ze zbiorów władców hiszpańskich. Od początku istnienia placówka miała ściśle określony charakter wynikający z faktu, że jej zbiory pochodziły z wielowiekowego kolekcjonerstwa królewskiego. Główna cecha tego muzeum - a zarazem jego największe bogactwo – polega na tym, że odzwierciedla ono różne gusty monarchów i ich zróżnicowaną politykę kulturalną co należy wziąć pod uwagę, pragnąc zrozumieć istotę i znaczenie kolekcji.

Anksunamun | 2017-04-10
Allen | 2014-12-02