This Time It's Personal

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Cambridge English Readers". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Cambridge University Press
978-0-521-79844-0
thriller, po angielsku
angielski
MMMM

Award-winning original fiction for learners of English. At seven levels, from Starter to Advanced, this impressive selection of carefully graded readers offers exciting reading for every student's capabilities. Crime becomes personal for New York private investigator Nathan Marley as he tries to prove the innocence of murder suspect José - a member of his assistant Stella's family. As unidentified bodies are washed up on a beach, the search for proof takes him into the heart of the New York Russian American community. Marley must work quickly to save José and find the real criminals.

źródło opisu: http://www.cambridge.org/

źródło okładki: http://www.cambridge.org/