Kennedy i jego zabójcy

Wydawnictwo: Amber
NASA, nazis & JKF
837245499X
hunter

Dokument Torbitta wykorzystuje materiały komisji śledczych, prace innych badaczy, artykuły prasowe i sensacyjne zdjęcia, demaskując udział wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych, FBI i mafii w zamachu na JFK. Ujawnia szokujący związek śmierci prezydenta z nazistowskimi uczonymi pracującymi dla NASA, przemysłem zbrojeniowym i bazą lotniczą w Nevadzie, kwaterą główną tajnego programu kosmicznego

Dominik | 2013-09-12
Na półkach: Przeczytane, Studia, historia
Przeczytana: 11 września 2013

Ciężko wyrazić opinię na temat tej pozycji. W teorii jest to "dokument" mający bezsprzecznie dowodzić, że FBI, naziści i mafia zawiązali spisek mający na celu zabicie JFK. W efekcie jednak jest to kolejna praca przypominająca inne napisane przez dziennikarzy śledczych i im podobnych. Anonimowy (Torbitt to podobno pseudonim, ale zadziwiająco dużo o nim wiadomo jak na anonima) autor odwołuje się co prawda do dokumentów, jednak póki większość z nich jest nadal nieujwaniona nie sposób tego zweryfikować. Zalewa nas ilością nazwisk i organizacji czego chyba nie sposób objąć bez rozpiski na pół ściany. Ostateczną oceną tego "dokumentu" jest to, że mimo, iż został on napisany w 1970 roku to nie budzi do dziś specjalnych emocji.
Dodatkowo w dokumencie mamy też wyjaśnioną tajemnicę Area 51 oraz... zabójstwa gen. Świerczewskiego! To już dodatkowe smaczki:)

Pablo | 2013-03-19
Madame_Mozart | 2016-08-31