Hellenike Glotta. Podręcznik do nauki języka greckiego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-15980-1

Podręcznik przeznaczony dla uczniów liceum, studentów filologii klasycznej, teologii i innych kierunków humanistycznych. Pomaga w nauce dialektu attyckiego, ale również wprowadza czytelnika w świat tekstów napisanych w innych dialektach, w języku koine i w grece biblijnej. Od pierwszej lekcji proponuje spotkanie wyłącznie z autorami piszącymi po grecku, z poetami i prozaikami reprezentującymi każdą epokę w dziejach literatury greckiej. Teksty są tak dobrane, że poruszają problemy niezwykle ważne w życiu każdego człowieka, a także kreślą sceny pełne humoru i serdecznej wyrozumiałości dla ludzkich wad i przywar.

Wykład gramatyczny podzielono na 15 obszernych jednostek, a te z kolei na taką ilość segmentów, jaka jest potrzebna do wyczerpania całości zagadnienia. Każdy segment zakończony jest ćwiczeniami. W ten sposób nauczyciel może zamknąć lekcję w dowolnym miejscu segmentu.

Książka uczy rozumieć i poprawnie przekładać teksty oryginalne m.in. Homera, Solona, Herodota, Tukidydesa, Platona, Arystotelesa, Arystofanesa, Teofrasta, Meandra, Plutarcha, Lukiana i autorów Nowego Testamentu.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca