Historia grzechu

978-83-247-1480-3
religia, esej, grzech, zło
religia
Dorota_1988

Pełna przykładów z przeszłości i dzisiejszego życia opowieść o istocie grzechu. Jak zmieniała się jego definicja? Czy to, co dwa tysiące lat temu było grzechem, jest nim do dziś? Czy lista grzechów się zmienia? Jak obecnie ludzie cywilizacji Zachodu rozumieją pokutę? Autor zajmująco opowiada o teorii grzechu i jego praktycznym oddziaływaniu na człowieka na przestrzeni dziejów. Dzieje grzechu...

Autor zajmująco opowiada o teorii grzechu i jego praktycznym oddziaływaniu na człowieka na przestrzeni dziejów. Dzieje grzechu doskonale unaoczniają ewolucję norm społecznych i naszego do nich stosunku.

Magdalena | 2011-05-05

Bardzo ciekawa pozycja. Autor w sposób nienachalny stawia pytania, które zmuszają do myślenia. Nie osądza, jedynie pyta i pokazuje możliwości. Ukazuje, w jaki sposób ewoluuje świadomość ludzka, a wraz z nią pojęcie grzechu. Bardzo podobał mi się rozdział poświęcony zmęczeniu grzechem. Każdy czytelnik odbierze ją z pewnością inaczej, w zależności od swojego indywidualnego stanowiska wobec grzechu.

MASH | 2016-11-01
Hekate | 2016-02-08