Chiny

83-60279-08X
chiny, historia, kultura
historia
Joanna Bożek

"Made in China" - formułka coraz częściej spotykana na wszelkiego rodzaju produktach to sygnał ogromnych przemian, jakie przeżywają obecnie Chiny. Chlubiący się 5000 lat historii, prastarą cywilizacją i oryginalną kulturą Kraj Środka z każdym rokiem staje się atrakcyjniejszy i dla biznesmenów, i dla turystów, przed którymi otworzyły się możliwości egzotycznych podróży za Wielki Mur. Oskar...

Oskar Weggel próbuje uchwycić fenomen chińskiej drogi przemian, cywilizacji, filozofii życia a - przede wszystkim mentalności, tak obcej i często niezrozumiałej dla Europejczyków. To książka obalająca łatwe stereotypy i pomagająca zrozumieć sposób myślenia i działania zarówno państwa, jak i milionów jego mieszkańców.

Oprócz bogactwa informacji dotyczących historii, gospodarki i kultury czytelnik znajdzie w niej rozdziały dotyczące chińskiej kuchni i fengshui, dowie się, z czego śmieją się Chińczycy i co sobie cenią w kontaktach towarzyskich, jak należy prowadzić z nimi rozmowy i czemu wzdragają się przed jawnym okazywaniem emocji, dlaczego zyskali opinię pracowitych mrówek i jakie perspektywy rysują się przed nimi w najbliższej przyszłości.

Zielin | 2013-03-16
Przeczytana: luty 2013

Miłośnicy książek podróżniczych czy kulturowych na pewno będą zawiedzeni. Książka ta to sucha akademicka rozprawa opisują przemiany polityczne zachodzące w Chinach i ścierające się ideologie, wizje państwa.

Piotr G | 2012-09-25

ok