Zarządzanie Zasobami Ludzkimi W Budownictwie

Wydawnictwo: Poltext
biznes, finanse

Podręcznik dotyczy problematyki niezwykle ważnej dla realizacji procesu budowlanego, a mianowicie HRM, czyli zarządzania zasobami ludzkimi w firmie, oraz współpracy z kontrahentami zewnętrznymi i klientami we wszystkich fazach projektu od uruchomienia budowy do ukończenia i przekazania obiektu w użytkowanie. W kolejnych rozdziałach autor omawia: role, uprawnienia i obowiązki stron uczestniczących w projektowaniu obiektów, struktur i administracji, & obowiązki wykonawców robót budowlanych, relacje między zespołami wewnątrz i na zewnątrz firmy, & strategie korporacyjne i planowanie zasobów kadrowych, & zachowania w organizacji, kulturę i politykę HRM, zasady rekrutacji i selekcji kadr, kompetencje, umowy o pracę, systemy ocen i wynagrodzeń, &wypowiedzenia i zwolnienia pracowników, & przywództwo, morale, motywację, szkolenie i rozwój zawodowy, & relacje pracownicze i branżowe. & zagadnienia poruszane w książce są osadzone w kontekście międzynarodowym, zwłaszcza w odniesieniu do praktyki i dyrektyw Unii Europejskiej. Biblioteka Menedżerów Budowlanych jest kierowana do inżynierów, konstruktorów, menedżerów i innych specjalistów zajmujących się przygotowywaniem, realizacją, rozliczaniem i kontrolą inwestycji. Polecamy ją także wykładowcom i studentom uczelni technicznych, uczestnikom studiów podyplomowych, kursów i szkoleń w sektorze budownictwa.

Ewa Gutowska | 2011-05-03