Magik wojenny

Tłumaczenie: Grzegorz Siwek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historie prawdziwe". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muza
The war magician
83-7319-260-3
Magic Gang
historyczna
TenTamTen

To fascynująca i najbardziej niezwykła opowieść o historii, jaka wydarzyła się podczas drugiej wojny światowej. Jej głównym bohaterem jest wielki mag wszech czasów, Jasper Maskelyne. Brytyjski rząd zwerbował go do przewodzenia w ściśle tajnej jednostce Magic Gang, która miała wspierać militarne działania wojenne. A mistrzowie czarów i iluzji mogą zdziałać cuda: podczas działań wojennych zdołali ukryć Kanał Sueski, zamieniali czołgi na ciężarówki, tworzyli nieistniejące armie i floty łodzi podwodnych, a nawet skonstruowali okręt wojenny-widmo.

Albercik | 2015-01-16

Nie jest tajemnicą, że podczas wojny stosuje się przeróżne fortele. Ale to co się działo za sprawą Jaspera Maskelynea to rzecz niezwykła i fascynująca. "Magik wojenny" to historia człowieka, iluzjonisty, który podczas wojny swoją sztukę wyniósł na najwyższy poziom.

Sturmgrenadier | 2010-12-18

Książka opowiadająca historie nie z tej ziemi! Świetna

Spluczka20 | 2013-03-29
Przeczytana: 29 marca 2013

Bardzo ciekawa ksiazka , przectawiająca losy "Magika Wojennego" Jaspera Maskelyne podczas 2 wojny światowej. Wciagajaca opowieść z duza ilościa ciekawych informacji.

Maciej Bockenheimer | 2012-12-20

Niesamowita historia w niesamowitych czasach. Ten "magik" jest świetny.

PIOTR | 2015-07-21
Tash | 2014-02-22