Niemieckie dywizje pancerne 1939-1945

978-83-11-11627-6
militaria, czołgi, historia
historia
Artur

Od pierwszych dni intensywnego szkolenia przez kampanie w Polsce i Francji, operacje na rozległych terenach Rosji i pustyniach Afryki Północnej aż po ostatnie bitwy na wschodnim i zachodnim froncie. Zawarte w tej książce 273 nigdy dotychczas nie publikowane fotografie obrazują historię niemieckich dywizji pancernych, widzianą z perspektywy zwykłego żołnierza. Ukazują te jednostki w ruchu, podczas odpoczynku, wreszcie w boju. Tworzą wizerunek niemieckich sił pancernych, szczegółowo uwzględniając różne elementy dywizji w rozwinięciu bojowym: lekkie, średnie i ciężkie czołgi, działa szturmowe oraz niszczyciela czołgów, jednostki rozpoznania, pojazdy wsparcia i piechotę zmotoryzowaną. W przeciwieństwie do fotografii wykonywanych przez fotoreporterów w celach propagandowych, nie są inscenizowane i nie podlegały wojskowej cenzurze. W większości wykonali je żołnierze tych jednostek.

Andrzej | 2013-10-07
darek78 | 2013-02-08