Zosia Samosia

Seria: Klasyka wierszyka
Wydawnictwo: Liwona
wiersze dla dzieci
Agula1215

Wiersz Tuwima pokazuje sympatyczną dziewczynkę Zosię. Wydaje się jej, iż zna lub może znać odpowiedzi na wszystkie pytania bez nauki i pomocy dorosłych. Na koniec dialogu przyznaje się do swojej głupoty, ale czyni to z rozpędu i bez zastanawiania się.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Książkowo_czyta | 2011-10-13
Przeczytana: 1991 rok

Pouczający, a jednocześnie lekki tekst dla najmłodszych mówiący o tym, że kiedy dopiero poznajemy świat pomoc dorosłych jest nam jednak bardzo przydatna.

Jagoda | 2013-06-27

ze mnie też jest Zosia Samosia, tyle, że ja nigdy się nie mylę :D

Danway | 2011-04-20
Przeczytana: 1990 rok

Wiersz uczący wszystkie dzieci, że mimo własnej mądrości do poznania i zrozumienia świata jest potrzebna pomoc dorosłych... Uczy także, że nie należy działać bez zastanowienia się...

Mylengrave | 2013-02-22

Jak zwykle, z silnym morałem, taki, który pozostaje dzieciom w głowach i kręgosłupach moralno-etycznych na zawsze. Polecam.

książek: 1989
kryptonite | 2012-04-07
Przeczytana: 1998 rok

Dzisiaj sama siebie nazwałabym taką Zosią Samosią:-)

Witch | 2014-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2014

Jeszcze pamiętam ;)

Wero | 2011-05-30
Przeczytana: 18 stycznia 2000

Prawda jest taka, że wierszy czy to Brzechwy, czy Tuwima nie jestem w stanie obiektywnie ocenić. Towarzyszyły mi przez całe dzieciństwo, umiałam je na pamięć, kochałam.

Awenturyna | 2013-03-31
Przeczytana: 14 marca 2013

Krótki, ale niezwykle mądry wierszyk. Zresztą, chyba każdy słyszał choć raz o Zosi Samosi, więc nikomu polecać nie trzeba.

Zosiaczek | 2016-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2016

Arcydzieło dla dzieciaczków, ja też jestem Zosia więc kupiłam mojej małej.

Sara Sadowska | 2016-11-08